Çılgın Krabi Macerası ( +18 ) | Yol Günlükleri

Otostop çektiğim Taylandlı amca Ao Nang ( Krabi ) gelince ben buradan dönüyorum sahil bu tarafta diyince aldım çantamı atladığım aşağıya. Sonunda geldim Krabi ye, önce dinlenmem lazım 2 gündür doğru düzgün uyumadım otostop, gece çıkmaları art arda geldi. 

Caddede bilinmeze doğru yürürken bir hostel gördüm, aslında daha çok bar’a benziyordu. ” Summer Party Hostel & Bar ” Dinlenecek yeri buldum dedim içimden, ilk önce sanki rezervasyon yapacakmışım gibi yer varmı diye sordum, maalesef bugün doluyuz diyince banada bir şans doğru. Yarın için rezervasyon yapalım öyleyse ama önce arkadaşlarımı beklemem gerekiyor onlara göre hareket etmem lazım dedim. Tabi tabi dedi, aldım çantamı içeri geçtim ortak alan minderin üzerine atlat atlamaz 4 saat aralıksız uyumuşum. Kalktığımda hostelde parti başlamıştı, hemde şimdiye kadar gördüğüm en çılgın parti. 

  
Daha gözümü ovarken, free shot wuhuuu diye ağzıma doldurdu tüm içkiyi. Millet deli gibi dans ediyor, daldım aralarına bende dans etmeye başladım. Sanki oranın sürekli giden parti çocuğu gibi. Sonra oyunlar başladı, ilk oyun uzun bir masanın etrafına insanlar karşılıklı olarak diziliyor ve herkesin elinde içki bardakları. Yoksa bile veriyorlar eline hemen. Oyun bir uçtan başlıyor ve karşındaki ile kadeh tokuşturup içiyorsun masaya koyup takla açtırarak ters çeviriyorsun. İlk sıra bitiren kazanıyor kaybeden taraftan herkes üzerinden bir şey çıkartıyor. Oyunun sonunda herkes çıplak kalıyor. 

Bu durum git gidece daha çılgın hal almaya başlıyor, kızlar bar masasının üzerine yatıp krem şanti üzerine sıkıp herkes sırayla ……neyse bu konuyu daha fazla derine inmek istemiyorum 🙂

  

Gece 12 ye doğru pub crawl wuhuu diyerek herkes çiplere koştu, n’oluyor demeye kalmadan kolumdan tuttu biri atla atla gidiyoruz…

3-4 jeep e bindik sırayla barları geziyoruz her barda içki veriyorlar ücretsiz. Meğerse bunun bileti varmış herkes 400 Bath Ödemiş benim haberim bile yok, ertesi gün hostelde ki duvarda fiyatı görünce anladım. 

Gece 4 gibi Hostelde döndük, herkes odasına çıktı bende önce minderlerde yatarım diyordum ama sonra odalara bi bakayım dedim. Boş bir yatak buldum geçtim orada yattım. Tabi alarmı kurdum sabah 8 e birisi gelmeden kalkıp minderlere giderim diye. 

Sabaha kadar çok güzel uyudum, kalktım birde kahvaltı varmış Hostelde açık büfe. Deme keyfime bu kadar bedava da yaşanmaz diyeceksiniz ama hepsi kendi oluyor ayarlasam tutmaz. Kahvaltıyı görünce 3 günlük yemeğimi yedim. 

Öğleye doğru çalışanlarla haşır neşir olduk epey muhabbet ettik. Buradı aynı Zaman’da bar olduğundan istediğin gibi takılabiliyorsun. Yatak bölümüne geçiş için kartlı sistem var bende ne zaman duş alacak olsam yada başka bir şey birinin içeri geçmesini bekleyip arkasından gidiyordum. 

Bu akşam dev bir parti olacağını öğrendim, patronun doğum günüymüş. Dün çılgın bir parti idi bugün daha ne olabilir dedim içimden. Hemen araya girdim, bu akşam fotoğrafçınız benim öyleyse dedim. Süper olur bizde sana ücretsiz içki ve kalacak yer veririz. Böylelikle 2. Gününde garantisi almış oldum. Akşam oldu, barbekü kuruldu bir güzel yemek yedik sonra patron geldi parti başladı. Patron bu kadar çılgın olmasa zaten böyle bir mekan nasıl işleyecek. 
   

 Dün akşam kadar gayet eğlenceli bir akşamdı.

Sıra geldi Ada’ları keşfetmeye. Phi Phi Ada’sına gidiş en ucuz 35 tl. Adaya Otostop çekecem. Nasıl giderim diye düşünürken aldım elime bir karton ve üzerine 

  
” Phi Phi adası benim hayalim, lütfen Oray’a gitmek için beni destekleyin ” 

yazdım. Sakin bir köşe bulup oturdum, 3-5 kişi geçiyor gülümsüyor fotoğraf çekiyorlar. Sonra bir kaç kişi harika diyerek para bırakmaya başladı, 1 saat içinde epey bir para birikti. Sonra 2 tane Avusturalyalı Ada’m geldi. Elinde pizza, kola. Seni arabandan gördüm dostum, Nasılsın? Nasıl gidiyor? Açmısın al bunlar senin için dedi. Bizde Phi Phi için geldik ben senin biletini Alacam toparlan hadi gidiyoruz! Dedi. Vallaha mı? ( Really ) Nasıl Mutlu oldum. Hem dünyada hala böyle iyi insanlar olduğunu görünce hemde Phi Phi ye gidebiliyorum diye. 

  
Phi Phi macerası böylelikle başlamış oldu…

“Çılgın Krabi Macerası ( +18 ) | Yol Günlükleri” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir