Avrupa’da Görmeniz Gereken 11 Şehir

PAYLAŞ

 

Murat Bozer
Yazar:  Murat Bozer

  Hepimizin kurduğu hayaller vardır elbette.

Yurtdışına çıkıp delicesine gezip görmek istediği yerleri, kimimizin ki iş hayatında mükemmel bir kariyer yapmak, zengin olmak araba almak diye bu liste uzar gider. Benim hikayem ise şöyle başladı.

2013 yılı sonlarından öncesine kadar sadece yurt içinde iş veya tatil için ülkemizin küçük bir kısmını dolaştım kendi imkanlarımla.
2013 sonlarında yurtdışına çıkmaya karar verip 2014 Şubat’ında ilk yurtdışı seyahatimi yaptım ve artık dönülmez bir yola girmişçesine her fırsatta yurtdışına çıkmak için kampanyalar araştırmaya başladım. Ucuz uçak bileti bulduğumda almazsam kendime, birilerine ya da bir şeylere haksızlık yapmış gibi hissetmeye başladım. ?  Aslında bu hislerimde yanıldığımı düşünüyorum desem yalan olabilir, seyahat özgürlük demektir bunu sık seyahat edenler çok iyi bilirler.

Aynı ülkenin aynı şehrine defalarca gitmek sıkıcı olmaya başladıysa artık rotanızda bir kıta değişikliği yapmanız gerektiğini anlayacaksınız ve bana kalırsa Avrupa’dan sonra ilk tercihiniz şu günlerde Emre’nin çılgınca gezdiği Asya ya da Güney Amerika olmalıdır.

Bende yaptığım Avrupa seyahatimde en güzel gördüğüm yerleri sizlerle de paylaşmak istedim.

 

Budapeşte (Macaristan)

Belçika, Brugge 

Doğu Avrupa’nın en güzel şehirleri arasında belki de ilk sıraya konulabilecek Budapeşte’de, Buda ve Peşte olarak iki yakadan oluşan bu küçük ve tatlı şehirden etkilenmeyecek çok az insan vardır şu dünyada. Bir Avrupa turuna çıkacaksınız rotanızda mutlaka olmalıdır ve burası turunuzun başlangıç ya da bitiş noktası olabilir hatta olmalı. Budapeşte’de gezeceğimiz çok yer var ve şehir küçük olduğundan hepsi birbirine yakın.
Budapeşte’nin nerdeyse tamamını ister bir günde isterseniz 3 günde rahatça gezebilirsiniz. Eğer ki seyahatinizin sonunda yakınlarınıza hediye almayı planlıyorsanız sevdiklerinize ve arkadaşlarınıza buradan ekonomik güzel hediyeler almanızı öneririm.
Ayrıca Avrupa’da ki birçok şehre göre fazlasıyla ucuz olması da bu güzel şehri daha cazip hale getiriyor, Budapeşte’yi lütfen çok sevin ?

1Viyana (Avusturya)

Viyana her ne kadar benim öyle çıldırasıya sevdiğim bir şehir olmasa da kesinlikle rotanızda olmazsa olmazlardan listesinde yer almalıdır, çıldırasıya sevmeme nedenimi açıkçası bende merak ediyorum ? ama şu sebep diye göstereceğim bir şey yok kendini sevdirecek pozitif bir enerji alamadım olay sadece bu. Şehirden ayrılırken Mozart amblemli çikolatalardan almayı ihmal etmeyiniz ?

 

PAYLAŞ
Önceki makaleSırt Çantamda Neler Var?
Sonraki makaleYalnız Seyahat Etmek
Herkesin bir hayat hikayesi vardır ve bu yolu bireyin kendisin çizdiğine inanırım. Bende kendi hayat hikayemi yazmak, kalıplaşmış yaşam tarzlarından dışarı çıkmak istedim. Istanbul’da ki 3. Yılımın sonlarına doğru önce yaşadığım evdeki tüm eşyalarımı satıp hiç bir şeye sahip olmama duygusunu yaşadım. Daha sonra ise okulumu ve işimi bıraktım. Şimdi bir sırtçancam ve ben dönüşü belli olmayan bir dünya turundayım.

BİR CEVAP BIRAK