Dünyanın en gizemli yeri | Sentinel Adası


Hindistana geldiğimden hep süprizlerle karşılaştım, onlardan biriside böyle bir adanın varlığını ve insanlarını keşfetmem oldu.

60.000 yıllık geçmişe sahip olduğu düşünülen Sentineller suların çekilmesi ile beraber afrikayı ilk terk eden insanlar olarak biliniyorlar. Tamamen ilkel olarak yaşıyorlar hiç bir teknolojiden haberdar değiller. Dünyanın en izole topluluğu olarak anılıyorlar.

Hindistanın doğusunda Andaman adalarına yakın Sentinal adasında yaşayan bu insanların nüfusu yaklaşık 300 kişi. Şimdiye kadar bir çok iletişim kurma girişi yapılmasına rağmen hiç birisinden olumlu sonuç alınamamış. Oraya giden kimse geri dönmemiş, iletişim kurmak isteyen herkesi öldürmüşler. 2004 yılında Tusunami’den sonra Hindistan hükümeti hala orada olup olmadıklarını öğrenmek ve iletişim kurmak adıma bir helikopter elçi gönderdiğinde ateşli oklarla helikopteri düşürmüşler. Daha sonra Hindistan hükümeti tarafından adaya gidiş yasaklanmış. Bu durum bir şekilde Tusunami’den haberdar olduklarını ve bu şekilde bunca yıldır korunduklarını gösteriyor. Kulağa oldukça vahşice gelsede bu kadar yıldır varlıklarını izole bir şekilde sürdürebilmeleri bunu gerektiriyor.

Bende onların bu davranışına ne kadar saygı duysamda içten içe nasıl yaşadıklarını merak ediyorum.
Belki cesur bir arkadaş çıkar da hadi beraber şu adaya gidelim der 🙂

  

Bir önceki yazımız olan 213 ülke, yüzbinlerde şehir, sayısız dil ve dinin olduğu ve 7 milyar insanın yaşadığı yeryüzünde aynı anda neler oluyor? başlıklı makalemizde anlık, aynı anda ve dünya hakkında bilgiler verilmektedir.

Emojiyle Tepkini Ver

Çok Kızdım! Çok Kızdım!
0
Çok Kızdım!
Çok Tatlı! Çok Tatlı!
0
Çok Tatlı!
Bayıldım!! Bayıldım!!
0
Bayıldım!!
Hahahaha LOL Hahahaha LOL
0
Hahahaha LOL
Efsane! Efsane!
0
Efsane!
Yuh Artık! Yuh Artık!
0
Yuh Artık!
En İyisi! En İyisi!
0
En İyisi!
Vattı Fak!! Vattı Fak!!
0
Vattı Fak!!
Emre Durmuş
Herkesin bir hayat hikayesi vardır ve bu yolu bireyin kendisin çizdiğine inanırım. Bende kendi hayat hikayemi yazmak, kalıplaşmış yaşam tarzlarından dışarı çıkmak istedim. Istanbul’da ki 3. Yılımın sonlarına doğru önce yaşadığım evdeki tüm eşyalarımı satıp hiç bir şeye sahip olmama duygusunu yaşadım. Daha sonra ise okulumu ve işimi bıraktım. Şimdi bir sırtçancam ve ben dönüşü belli olmayan bir dünya turundayım.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Dünyanın en gizemli yeri | Sentinel Adası

log in

Become a part of our community!

Hesabım
sign up

reset password

Önceki sayfaya dön
log in

sign up

Join BoomBox Community

Önceki sayfaya dön
log in
Choose A Format
Gif
GIF format