Hindistan’da Otostop Çekmek ve Tavsiyeler


Hindistan’da otostop çekmek kolay. Ama otostop çekecek yol bulmak çok zor. O yüzden benim tavsiyem Hindistan da şehir içi ve kısa mesafeler dışında otostop çekmeyin. Güvenli değil, çok fazla kaza oluyor. Hindistan’nı gezmenin en güzel yolu tren ile gezmektir. Bu yazımda Hindistan’da Trene nasıl kaçak binebilirsiniz. Onu anlattım. Hindistan otostop ruhu ile gezeceksiniz en güzel yöntem bu olacaktır. Paranız var ise bilet fiyatlarıda zaten gayet ucuz.

Hindistan Tren
Hindistan otostop yerine yapabilieceğiniz başka bir macera

 

Ben Hindistan’da, Goa eyaletinin tamamını otostop ile gezdim. Burada yaşayan yabancı turistler olması otostopu kolay kılıyor. Ayrıca yerel insanlar turiste alışkın olduklarından geyet sıcak kanlı bir şekilde karşılayıp alıyorlar. Goa’da Otostop motorlarla oluyor. Neredeyse herkesin motoru var ve boş giden birisi mutlaka arkasına atıyor sizi.

Hindista’nın Kerala eyaleti çok gelişmiş ve halk olarak hindistanın diğer yerlerine göre çok daha eğitilimliler. Dolayısı ile Kerala eyaletinde otostop çekmek ve insanlarla anlaşmak çok kolay. Cochiden Alepez’e kadar otostop ile seyahat ettim. Burada şehir içinde otostop kolay.

Hindistan otostop çekmeye başlamak için ana yollara kadar gitmeniz gerekmekte. Bunun için GPS harita uygulamalarından olan Maps.me benim favori uygulamamdır. Bunu kullanarak yönüzü kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Dünya turum boyunca her yeri bu harita uygulaması sayesinde buldum. Tavsiye ederim.

Hindistan’da dil hiç bir zaman sorun olmayacaktır. Neredeyse herkes çatır çatır ingilizce konuşabilmektedir.

Hindistan insanları sanki sinirleri alınmış gibi sakin sakin yaşayan hiç bir şeye karışmayan insanlar. Etrafta ruh gibi gezen bir sürü insan görebilirsiniz. Bu insanlarla muhabbet ettikçe ne kadar samimi olduklarını göreceksiniz. Eğer bir konuda bir şeye ihtiyacınız olursa, yerel yerlerde çekinmeden sorun. Yardımcı olacaklardır.

Hindistan’da Yemek en ucuz sokak yemekleri olacaktır. Baharatlı patatesli börek gibi bir yemekleri var. Onlardan bolca alıp yanınızda taşıyabilirsiniz. Tanesi 50 kuruş’a denk geliyor

144 Tavsiye ile Hindistan Gezi Rehberi yazıma göz atabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Otostop Nedir? Otostop Nasıl Çekilir? başlıklı makalemizde Otostop, otostop ile gezmek ve otostop ipuçları hakkında bilgiler verilmektedir.

Emojiyle Tepkini Ver

Çok Kızdım! Çok Kızdım!
0
Çok Kızdım!
Çok Tatlı! Çok Tatlı!
0
Çok Tatlı!
Bayıldım!! Bayıldım!!
0
Bayıldım!!
Hahahaha LOL Hahahaha LOL
0
Hahahaha LOL
Efsane! Efsane!
0
Efsane!
Yuh Artık! Yuh Artık!
0
Yuh Artık!
En İyisi! En İyisi!
0
En İyisi!
Vattı Fak!! Vattı Fak!!
0
Vattı Fak!!
Emre Durmuş
Herkesin bir hayat hikayesi vardır ve bu yolu bireyin kendisin çizdiğine inanırım. Bende kendi hayat hikayemi yazmak, kalıplaşmış yaşam tarzlarından dışarı çıkmak istedim. Istanbul’da ki 3. Yılımın sonlarına doğru önce yaşadığım evdeki tüm eşyalarımı satıp hiç bir şeye sahip olmama duygusunu yaşadım. Daha sonra ise okulumu ve işimi bıraktım. Şimdi bir sırtçancam ve ben dönüşü belli olmayan bir dünya turundayım.

Yorumlar 1

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hindistan’da Otostop Çekmek ve Tavsiyeler

log in

Become a part of our community!

Hesabım
sign up

reset password

Önceki sayfaya dön
log in

sign up

Join BoomBox Community

Önceki sayfaya dön
log in
Choose A Format
Gif
GIF format