X
    Categories: Blog

KÜBA’DA SOYULDUM – Her şey gitti…

Merhaba arkadaşlar, maalesef kötü bir haber ile karşınızdayım. Küba’da son gün, Havana’da kaldığımız eve hırsız girdi. Soyuldum. Biz uyurken bir çok elektronik eşyalarımı çalmışlar. Uzun zamandır çalışarak aldığım bilgisayarım, kamera ekipmanlarım ve telefonum gitti. Pasaportum, harddiskim ve go pro kameram diğer çantamda olduğu için neyseki duruyor. Şu anda tek motive eden şey datalarımın gitmemiş olması diyebilirim. Durum ile alakalı çektiğim videoyu buradan izleyebilirsiniz.

Maddiyata önem veren biri olmadığımı zaten biliyorsunuz ama bunlar benim seyahat ekipmanlarımdı. Yani yolda ihtiyacım olan şeyler. Morelim epey bozuldu. Bu olaydan sonra Küba Polisine gittik ve tüm bilgilerimizi verdik. Şu anda Küba’da yaşayan Türk arkadaşımız durumla ilgileniyor. Ama bir sonuç çıkacağını pek sanmıyorum.

Uzun zamandır takip edenlerin bildiği gibi artık gittiğim ülkelerde çalışmıyorum. Blog iş birlikleri ve youtubedan gelen gelir ile dünya turuma devam ediyordum. Aylar sonra ekipmanlarını iyi düzeye çıkardım derken şimdi tekrar sıfırlandım. Ama tüm bunlar benim pes edeceğim anlamına gelmiyor. Kesinlikle yola devam edeceğim! Yolda iken defalarca zor durumla karşılaştım bu da onlardan bir tanesi. Bu ve bunun gibi durumlarda yanımda olan insanları hiç bir zaman unutmadım, yine manevi desteğinizle bunu da atlatacağımı biliyorum.

Şu anda Meksika’dayım, bugün geldim. Couchsurfinden tanıştığım birisinin yanında kalıyorum ve onun bilgisayarını, telefonunu kullanıyorum. Bu süreçten sonra olumlu olumsuz gelişmeleri sizinle paylaşmaya çalışacağım.

 

Durum ile alakalı özellikle belirtmek istediğim bir şey var. Bu videodan sonra Küba güvensiz bir yer gibi bir izlenim oldu. Ama tüm bu olanlara rağmen 3 yıldır dünyayı gezen biri olarak şunu söyleyebilirim ki Küba gerçekten güvenli bir yer. Bunu zaten tüm videolarımda söyledim. Haftalarca Küba’nın girmediğim köyü gitmediğim yeri kalmadı, en küçük kötü bir şey görmedim. Yaşadığım olay tamamen şansızlık diyebilirim.

Bana yolculuğumda destek olmak isterseniz aşağıdaki linte nasıl olabileceğinizi anlattım. sevgiler

Yolda Olmam İçin Destek Ol

Emre Durmuş :Herkesin bir hayat hikayesi vardır ve bu yolu bireyin kendisin çizdiğine inanırım. Bende kendi hayat hikayemi yazmak, kalıplaşmış yaşam tarzlarından dışarı çıkmak istedim. Istanbul’da ki 3. Yılımın sonlarına doğru önce yaşadığım evdeki tüm eşyalarımı satıp hiç bir şeye sahip olmama duygusunu yaşadım. Daha sonra ise okulumu ve işimi bıraktım. Şimdi bir sırtçancam ve ben dönüşü belli olmayan bir dünya turundayım.

View Comments (10)

  • Merhaba, yaşadığun gasp olaylarını okuyunca yüreğimiz ağzımıza geliyor sitemde seninle ilgili bir yaI yayınlamayı düşünüyorum. Seninle nasıl iletişime feçebilirim. . https://yolumuzun.com

  • Emre merhaba,
    İlk günden beri pes etmemen ve yaşadığın tüm problemlere karşın inatla devam etmenden dolayı sana çok imreniyorum. Ben de uzun süreler yolda olabileceğim zamanların gelmesini bekliyorum. Şu an Evde/Yolda olmak hakkında hazırladığım bir kısa film projesi için sana sormak istediğim bir soru var, nereden ve ne şekilde sana ulaşabileceğimi söyleyebilir misin?

  • 4 gündür videolarını izliyorum. Öncelikle gecmis olsun diliyorum. Allah yardımcın olsun umarım birdaha nerede olursan ol kapını kapatıp yatarsın. Mala gelsin cana gelmesin diye sacma bir kelime kullanmıycam cünkü olmaması gereken birşeyin bedavadan yere başına geliyor olması gerçekten cok üzücü bir durum. Takmamaya çalış kafana Istanbuldan selamlar kardeşim.

  • Hocam merhaba mavic air almışsınız hayırlı olsun ve de geçmiş olsun. Bende aldım ve bende ufak bir kaza atlattım birsey sormak istiyorum acaba Ne kadara aldınız öğrenebilirmiyim ve görüntü kalitesini artırmak için herhangi bir uygulama yada bir işlem biliyormusunuz

  • geçmiş olsun ablam çok üzüldüm blog yazarlığı zor iş üzerine birde youtube ile uğraşıyosun ve geziyosun şimdi ekipmanların olmadan çok zor olucak. Blogunu ihmal etmemeye çalış benim blogumda senin ve sevgilinle gezileriniz hakkında bir yazı yazmayı düşünüyorum bir sorun olur mu blogum : https://www.kadinvsaglik.com/