X
    Categories: Güncel

Otobüs ile Avrupa Turu Hakkında Her Şey!

Otobüsle ile Avrupa Turu

Otobüs ile Avrupa Turu Yapmak

Bir otobüs hayal edin, sizin gibi 40 tane eğlenceli insanla beraber 16 gün boyunca Avrupa’nın en güzel şehirlerini geziyorsunuz. Bir gün İtalya’nın Roma şehrinde tarih içinde kaybolurken, diğer gün elinde bir şarap kadehi Fransanın başkenti Paris manzaranızı izliyorsun. Sonra bir akşam oluyor Avrupa’nın en eğlenceli gece hayatının kalbinin attığı yerde, Prag’da deli gibi dans ediyorsun. Viyana’da tarihi evlerinden arasından akan nehirlerde, uzun ince bir kayığa oturmuşsun çello müzikleriyle beraber keyif yapıyorsun….

Kulağa ne kadar güzel geliyor değil mi? Hadi gelin biraz bu konuyu biraz irdeleyelim! Gerçektende hoş mu?

KALAN KONTENJAN : 9
BAŞVURU İÇİN : TIKLAYIN!

Dünya turuna çıktığımdan beri insanlara seyahat etmenin onlara kazandırdığı şeyleri anlatmaya çalıştım/çalışıyorum. Ve bunu yaparken de seyahat edebilmek için ne kadar çok yol olduğunu elimden geldiği kadar gösteriyorum. Ben yalnız seyahat ediyorum ve insanlara otostop kültüründen, kamp kültüründen, hostel kültüründen, couchsurfing kültüründen bahsediyorum. Bir noktadan sonra şunu fark ettim ki, herkes bu söylediklerimi yapacak cesareti bulamıyor. İlk adımı atmak için bir dal arıyorlar. İşte bunu yapabilmeniz için, seyahat tozunu yutabilmeniz için en güzel yol işte bu gibi turlar ile seyahat etmek olacaktır.

Jovenbus şirketi benim dünya turumu destekleyince bende onları sizinle paylaşmak istedim. Aklınızda eğer böyle bir plan var ve bu tura katılırsanız siz de beni desteklemiş olacaksınız. Sponsorluk ilişkilerini hakkında da samimi olmak istiyorum. Bu bir ticari kaygı değil, benim dünya turu hayalini gerçekleştirebilmem için bir destektir.  O yüzden Jovenbus gibi beni destekleyen herkese teşekkür ederim.

 

Otobüs ile Avrupa Turu

Gerçekten son zamanlarda müthiş derecede popüler oldu. Peki böyle turlar ne kadar mantıklı?

Benim gibi özgürce dünya turuna çıkan bir adam tutmuş size Avrupa turlarından bahsediyor. Peki neden?

Koştur Koştur Tur mu olur yahu! – Otobüs ile Avrupa Turu

Bu turlar sizin ilk göz ağrınız olacak. Türkiye dışınca dünyada neler oluyor ilk pencereniz olacak. O yüzden düşük bütçeyle ufuk açabileceğiniz ve hiç bir korkuya bahaneye yer vermeyen organizasyondur. O sebele bir gün bir şehir göreceğiz, koştur koştur seyahat mi olur? Gibi söylemlerden önce bu sözlerimi hatırlayın. Bu sizin dünyaya açılan ilk pencereniz, ilk defa farklı yaşam formlarını incelemeniz, kültürleri tanımanız ve özgürce seyahat etmeye adım atmak için ilk deneyiminiz! Çok da güzel olur!

Diyelim ki bu yaz Avrupayı gezmek için 3 bin TL bütçe ayırdınız ve bu sizin ilk seyahatiniz olacak. Ama nereye nasıl gideceğinizi bilmiyorsunuz, vizeyi nasıl alacağınızı bilmiyorsunuz, uçak, müzeler, gezilecek yerler bir türlü oturtamadınız. Bir yandan da para yeter mi yetmez mi ikileme düştünüz. Ah bir de bunun dil sorunu var, ya anlaşamazsam?

İşte aklınızda böyle tilkiler dolaşıyorsa bu bütçe ile yapabileceğiniz en güzel şey Avrupa’ya Otobüs Turları yapan güzel bir şirket bulmaktır.

Başvuru formu için 

Not : BU TUR SANA GÖRE DEĞİL!!!
 Ben yalnız seyahat etmeyi seviyorum ve kendi yolumu bulurum,  bunların hepsini de bu bütçeyle kendim çok güzel yaparım diyebiliyorsan zaten bu tura hiç bulaşma, aç benim blogumu oku sana yol göstermek için bir çok yazı bulacaksın! Hatta takıldığın yer olursa elimden geldiği kadar her konuda yardımcı olurum. Tek seyahat etmek her zaman en güzeli!

Otobüs ile Avrupa Turu

Avrupayı Otobüsle Gezen İyi Şirketi Bulmak

Bu konu en önemli konu. Çünkü gezinin tüm iskeleti bu şirketin sizi sundukları ile şekilleniyor. Paranızla rezil olmamak için şu soruları sorun.

1- Aynı hizmeti veren şirketler içinde en uygun fiyatı buldum mu?

2- Seyahat boyunca bir sorun çıktığında organizatörler bununla ilgileniyor mu?

3- Kaç gece konaklama yapılıyor?

4- Rotasında Hangi Şehirler var?

5- Yorucu bir tur yapıyor yoksa gerçekten zevk alarak mı geziyor?

6- Otobüsdeki zaman eğlenceli geçiyor mu?

7- Organizatörler ne kadar tecrübeli?

8- Fiyata dahil olan ücretler ve olmayanlar neler?

9- Uluslararası güvencesi, sigartası ve diğer belgeleri var mı?

10- Tur kaç gün sürüyor?

Bu sorular sizin doğru şirketi bulmanızda yardımcı olacak ama muhtemelen bir çoğu buna baş sallıyacaktır. Size tavsiyem ise 30 tane şehir görmek yerine az olanını tercih etmeniz yönünde olacaktır.

Tur’u düzenleyenler ne kadar eğlenceli insanlar, bundan zevk alacak mısınız? bu konulara dikkat eteniz yeterli. Bu sizin tur kaliteniz yükseltecektir. Piyasada şu an da bu gibi turların fiyatları 1000 Euro civarlarında seyretmekte. Bunun gibi yoğun talep alan bir organizasyon seçerken butik tadında profesyonel olanları tercih edin. Yani en çok tercih ediliyor olması sizin iyi vakit geçireceğiniz anlamına gelmez! Aksine bu işe doymuş olduklarından size müşteri gibi bakmalarını sağlar.

Otobüs ile Avrupa Turu

Jovenbus’ı tavsiye ediyorum, çünkü aynı zamanda bu turu yapan kişileri yakından tanıyorum. Yıllardır gençlik organizasyonları yapmış eğlenmeyi ve eğlendirmeyi bilen insanların oluşturmuş olduğu platform.

Bu sizin belkide hayatınızın macerası olacak, kös kös otobüste oturarak hayal ettiğiniz yerleri gezmek istemezsiniz! O yüzden tadını çıkarmak ve gerçekten ucuza seyahat etmek istiyorsanız bu tur tercih edin. Bu tur’dan sonra sadece Avrupa’yı görmüş değil bir otobüs dolu bir aileniz, arkadaşınız olacak.

Avrupa Turu İçin Yerinizi Şimdiden Alın!

Başvuru için 

Jovenbus’ın tur fiyatı 699 Euro. Yani kafadan diğerlerine göre 1300 TL kar yaptınız bile. Jovenbus ile Paris, Amsterdam, Prag, Venedik, Roma, Barselona başta olmak üzere 12 ülkenin 14 şehrini bu programla gezmek mümkün.

Jovenbus ile Avrupa Turu Rotası

Gezilecek ülke ve şehirler sırasıyla şu şekilde;

Bulgaristan(Sofya), Sırbistan(Belgrad), Macaristan(Budapeşte), Avusturya(Viyana), Çek Cumhuriyeti(Prag), Almanya(Berlin), Hollanda(Amsterdam), Fransa(Paris), İspanya(Barselona), Monako(Monako), İtalya(Roma,Venedik), Hırvatistan(Zagreb), Makedonya(Üsküp)

Avrupa’da şehirlerin birbirine çok yakın ve ulaşımın kolay olduğunu unutmayın! Yani öyle 10 saat yolculuklar ile şehir değiştireceğiniz bir tur olmayacak.

Otobüs ile Avrupa Turu İçin Yorumlar

Jovenbus’ın Avantajları 

* En iyi rota garantisi ile yorulmadan, koşturmadan, doya doya gezmek

* Konaklamalar 2-3 kişilik odalarda.

* Otobüsümüz bu tur için özel dizayn edilmiş, 2015 model, geniş koltuk aralıklı, uyuma başlıklı dev ekranlı, priz ve USB bulunan koltuklara sahip.

* Gezi boyunca otel kahvaltılarınız ve su ihtiyaçlarınız ücretsiz.

* Sağlık ve Seyahat sigortanız ücretsiz.

* Her şehir için ayrı ayrı düzenlenmiş gezi rehberi ve haritalar ile serbest zamanlarda özgürce gezme imkanı.

* Seyahatimiz TÜRSAB A-8070 Türsab Numaralı Çalıkıran Turizm acentesi güvencesi

Ücret; Tur ücreti 699€ olup bu fiyata şehirlerarası ulaşım ücretleri, sabah kahvaltıları, günlük su ihtiyaçlarınız, 6 gecelik konaklama giderleri, seyahat sağlık sigortası ücreti dahildir.

Projeye katılmaya karar verdiyseniz 100€ kapora + 599€ kalan ödeme otobüsümüzün hareket tarihine kadar aylık olarak ödeme planı şeklinde ödeme alınacaktır. Dileyen katılımcılarımız tur bedelinin tamamını tek seferde ödeyebilirsiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Seyahatin tamamı otobüsle mi olacak? Yorucu mudur?

Seyahatimizin tamamı özel dizayn edilmiş Jovenbus otobüsü ile olacak.

Otobüsümüz 2015 modeldir ve 54 koltuğu sökülüp yerine 44 adet özel koltuklar takılmıştır. Geniş koltuk aralıkları, uyuma başlıkları, dev ekran, USB girişli ve 220V prizler bulunmaktadır. Tüm bunları Avrupa’daki yüksek kaliteli yollarla harmanlarsak düşündüğünüz kadar yorucu olduğu söylenemez 🙂

Bu kadar çok şehri görmek için yeterli zamanımız olacak mı?

Kesinlikle evet 🙂 Jovenbus en iyi rota garantisi sunmaktadır. Rotamız önemli şehirler için 2 gün zaman ayrılırken küçük ve fazla gezecek lokasyonu bulunmayan şehirlere daha kısa vakit ayıracak şekilde optimize edilmiştir. Böylelikle Paris, Roma, Budapeşte, Prag, Venedik gibi şehirleri doya doya gezebileceksiniz.

Konaklamalar nasıl olacak?

Budapeşte, Prag, Paris, Barselona, Roma, Üsküp konaklamalarımız olacak. 3 ve 4 yıldızlı otellerde 2’şer kişilik odalarda konaklayacaksınız. Dilerseniz oda arkadaşınızı kendiniz seçebilirsiniz.

Otobüs şöförlerimiz tecrübeli mi?

Seyahatimiz boyunca 2 şöförümüz olacak. Şöförlerimiz tüm gerekli psikoteknik sınavlardan geçmiş ve en az tur koordinatörlerimiz kadar Avrupa’ya ve Avrupa yollarında uzun tecrübelere sahiplerdir. İçiniz rahat olsun 🙂

Gezimizde hangi otobüs firması ile çalışıyoruz, TÜRSAB belgesi var mı?

Tüm rotamız Avrupa Trafik Yönetmeliğine uygun hazırlanmış olup, evraklarımız, kişiye özel sağlık ve seyahat sigortalarımız yasalara uygun olarak hazırlanmıştır. Seyahatlerimizde kullandığımız otobüsümüzü Türkiye’nin en kurumsal ulaşım firmalarından olan Çalıkıran Turizm tahsis etmiştir. Çalıkıran Turizm TÜRSAB A-8070 Numaralı TÜRSAB A Grubu yetki ve izne sahiptir. (Teyit için: 0 (312) 256 94 94 Murat Bey)

Katılım ücreti neleri kapsıyor? Ekstra harcamalarınız neler olacak?

Katılım ücretiniz seyahati, konaklamaları, seyahat ve sağlık sigortanızı, profosyonel fotoğraf çekimi, araç içi rehberlik ve refakat rehberliğini, otel kahvaltılarınızı ve su ihtiyaçlarınızı kapsamaktadır. Bunun dışında yer alan yemekleriniz, kişisel harcamalarınız, pasaport ve vize harcı size aittir.

25 yaşını doldurmamış öğrenciler ücretsiz pasaport alma hakkına sahiptir. Yeşil pasaport sahipleri vizesiz seyahat etme imkanına sahiptirler. Gezi süresince yemek ve hediyeler için yanınıza günlük ortalama 20€ (tamamen kişiye göre değişkenlik gösterebilir) almanızı öneririz. Bu rakamı yanınıza konserve yiyecekler alarak günlük 10€’ya kadar düşürebilirsiniz. Yanınıza hırsızlık ihtimallerine karşın çok fazla nakit almayıp kredi veya bankamatik kartı ile ödemelerinizi yurt dışında da yapabilirsiniz. Tabi öncelikle bankanızla görüşüp kartınızın yurt dışında kullanıma açık olup olmadığını teyit ediniz.

Seyahatimiz için yanıma neler almalıyım? Nasıl kıyafetler tercih etmeliyim?

Seyahatlerimiz yaz aylarında gerçekleştiği için yanınıza ince ve rahat kıyafetler almanızı öneririz. Ara sıra sürpriz yapan yağmuru da unutmamak gerek. Bir tane yağmur geçirmeyen hafif mont alabilirsiniz. Gezimiz içerisinde 2 kez denize girme imkanımız olacak. Bu yüzden mayo, havlu ve güneş kremi getirmeyi unutmayın. Gezi boyunca rahat edebilmeniz için konforlu bir ayakkabı, otobüs içinde giymek için de terlik almanızı öneririz.

Gittiğimiz yerleri kendimiz mi gezeceğiz yoksa hep birlikte mi?

Bir şehre girmeden önce rehberimiz şehir hakkında genel bilgiler verecektir, belirtilen toplanma noktasında dilerseniz rehberimiz eşliğinde şehrin önemli yerleri gezebilir dilerseniz bireysel olarak ellerinizdeki haritalarla özgürce gezebilirsiniz. Toplanma saatini geçirmeyin yeterli 🙂

İngilizce bilme şartı var mı?

Turumuza katılmak için İngilizce bilme şartı yoktur, Ali kaptanımız sıfır ingilicesi ile tüm sınır kapılarından zorlanmadan geçiyor =)

Bu tura katılmak için şuradan formu doldurabilirsiniz.

 

Emre Durmuş :Herkesin bir hayat hikayesi vardır ve bu yolu bireyin kendisin çizdiğine inanırım. Bende kendi hayat hikayemi yazmak, kalıplaşmış yaşam tarzlarından dışarı çıkmak istedim. Istanbul’da ki 3. Yılımın sonlarına doğru önce yaşadığım evdeki tüm eşyalarımı satıp hiç bir şeye sahip olmama duygusunu yaşadım. Daha sonra ise okulumu ve işimi bıraktım. Şimdi bir sırtçancam ve ben dönüşü belli olmayan bir dünya turundayım.

View Comments (4)

  • 2 kız arkadaş kaydımızı yaptırdık, harika bir açıklama getirmişsin. Yolun açık olsun emre!

  • Emre fiyat gerçekten uygun diğerlerine göre, kalitesi konusunda da sen referans olduğun için güveniyorum. Ben ve iki arkadaşım düşünüyoruz kayıt yapmayı. Acaba arayıp konuşabilieceğimiz birileri var mı aklımızda ki bazı şeyleri sormak adına?

  • Çok açıklayıcı bir yazı olmuş . Benim gibi tatil zamanı kısıtlı insanlar için harika bir seyahat tercihi ve fiyatlar gayet uygun. Yaz planım şekilleniyor gibi :) Çok teşekkürler paylaşım için .

  • Emrecim çok teşekkür ediyorum sana. İçimi okumuşsun resmen. Yazın bu seyahate çıkmak için sabırsızlanıyorum.Saglicakla kal.