Vizesiz Ülkelere Giderken Dikkat Edilmesi Gerekenler

PAYLAŞ

1Vizesiz ülkelere giderken nerelere dikkat edilir?

Phi Phi Adaları, Tayland

Vizesiz ülkeler listesi hepimizi olduğu gibi gibi benide çok cezbediyor. Ama gel gör ki elle tutulur ülkelerin bir çoğu bizden binlerce kilometre uzakta. Mesela Japonya, Brezilya, Tayland bunlara örnek verilebilir. Hal böyle olunca yakınımızdaki vizesiz ülkeler tercih sebebi oluyor. Türkiye’den en çok ziyaret edilen ülkelerin başında Ukrayna geliyor sonra Gürcistan ve Balkan ülkeleri diye devam ediyor. Paraya kıyanlar ise soluğu Tayland ve Filipinlerde alıyor.

Peki bu ülkelere giderken elimizi kolumuzu sallayarak gidebiliyor muyuz?

Evet, gidebiliyorsunuz. Fakat yinede dikkat etmeniz gereken bazı unsurlar var. Hızlıca pasaport kontrollerinden kolay bir şekilde geçmek istiyorsanız, aşağıdaki adımları izlemenizde fayda var.

Pasaportunuzun bitiş tarihi 6 aydan fazla olmalı.

Tavsiyem en az 2 yıllık olsun. Bu unsur pasaport memurunun ilk baktığı şey oluyor. Eğer seyahat severseniz ve sürekli yurtdışına çıkıyorsanız bir kere 10 yıllık alın ve bu stresten kurtulun derim.

PAYLAŞ
Önceki makaleJaponya’da İlk Gün ; Havaalanından Eve Otostop ile Gitmek
Sonraki makaleFas Hakkında 10 İlginç Bilgi
Herkesin bir hayat hikayesi vardır ve bu yolu bireyin kendisin çizdiğine inanırım. Bende kendi hayat hikayemi yazmak, kalıplaşmış yaşam tarzlarından dışarı çıkmak istedim. Istanbul’da ki 3. Yılımın sonlarına doğru önce yaşadığım evdeki tüm eşyalarımı satıp hiç bir şeye sahip olmama duygusunu yaşadım. Daha sonra ise okulumu ve işimi bıraktım. Şimdi bir sırtçancam ve ben dönüşü belli olmayan bir dünya turundayım.

1 YORUM

  1. SİNGAPURA 3 DEFA GİTTİM VE HİÇBİRİNDE TEK BİR SORU BİLE YEMEDEN GEÇTİM.

    SADECE EN SONUNCUSUNDA PASAPORT GÖREVLİSİ “ARE YOU MUSLİM?” DİYE SORUNCA “ALHAMDULILLAH” DİYE CEVAP VERDİM, ELİMİ SIKTI BUYUR GEÇ DEDİ, KAPIDAN ÇIKIP BİR SARILDI.. SEBEBİNİ SORDUM.. EVERYBODY SAYS AS “YES” BUT YOU’RE RIGHT! DEDİ, TEŞEKKÜR ETTİM.

    2 GÜN SONRA YİNE UÇACAĞIM, BAKALIM BU SEFER NEYLE KARŞILAŞACAĞIZ? :S

BİR CEVAP BIRAK