Dünyayı Yürüyerek Gezen Meigo Mark, 14 ülke, 8000 km | Yol Günlükleri


 İstanbul’da yeni eve çıkarken Couch Surfing kullanmak beni heyecanladıran asıl nedendi. Kendi evimde dünyanın her yerinden fark farklı insanları ağırlayabilmek onların hikayelerine ortak olmak düşüncesi bile bu heyecan için yeterdi.

Couch Surfing’den gelen ilk istek, kim derdi ki hayatımın kararını vermemde en büyük rolü oynayacak…gelin baştan alalım.

Kasım 2014 İstanbul’da bir akşam üstü

İstiklal caddesinde ki isfak’taydım, o zamanlar fotoğraf merağı epey sarmıştı sürekli oraya gidiyordum, duvardaki fotoğrafları sırayla süzüp diğerine geçerken telefonuma bildirim geldi baktım CS’den tekrar cebime koydum, fotoğrafları gezdikten sonra oturdum bi masaya telefonu tekrar açtım. Meigo Mark’ bir mesaj :

  

Estonya’dan İstanbul’a kadar 5 ay boyunca 3400 km yol yürüdüm ve biraz dinlemeye ihtiyacım var, beni ağırlayabilir misin?

Hani bazı anlar olur ya, yaşadığınız dünyanın dışına çıkarsınız, şöyle uzaktan bi kendinizi izlersiniz… Ne yapıyorum ben? Kimim? Nereden gelip nereye gidiyorum..az çok bu soruların cevabını kendinize vermeye başladığınızda tüm resmi görebilmeye başlamışsınız demektir.

Meigo ile 3 gün boyunca geçirdiğim zaman bana bunu sağladı, içimde bir şeyler uyandırdı, bir kıvılcım ateşlendi sanki, daha o zaman adını koyamıyordum, bilemiyordum.

Bir Adam düşünün, müzik üzerine mastır yapmış hayatı neredeyse 4/4 lük bir yaşam üzerine kurulu, istediği herşeye, yani onu mutlu edebilecek herşeye ulaşma lüksüne sahip, harika bir aile, arkadaşlar çevre…ve bu Adam bütün bunları arkasında bırakıp Dünyayı gezmek için yürümeye başlıyor, yanında dedesinden kalma bir saksafon ile…

Bir çok insanın hayal bile edemeyeceği hikayeler biriktiren bu adam, hayatımda tanıdığım en mütavazi insandır. 3 gün boyunca en küçük bir şeyi bile bana sormadan yapmazdı ki ben insanları ağırlarken onları rahat ettirmek adına, ev senin evin söylemleri defalarca söylememe rağmen. Hani çorabı yırtık çocuklar ayaklarını büker köşe koltukta çekinerek oturur ya hep öyle bir halde, yüzü hep gülen, gözleri hep parlayan bir adam düşünün.

  
iç dünyasını ne kadar zengin olduğunu ağzından çıkan her kelimede hissettiğin bir insan. Bilgisinin ve deneyiminin bu denli bir seviyede olmasına karşın bu mütavazilik inanılası gibi değil, ne Mutlu böyle insanlara.

Hiç unutmuyorum, bana anlattığı hikayelerden biride kilometrelerce onunla beraber yürüyen bir köpek, kamp atarken o çadırının dışında onunla yatıp sabah olunca beraber yürümeye koyulan bir köpek. Bu bana çok ilginç gelmişti, hele ki bir köpek için yaşadığı yeri bırakıp bir adamın peşine takılmak..

Meigo bugün Nepal’de 8000 km yol 14 ülke yürüdü, sayısız insan, yer, coğrafya tanıdı, anlatıldığında bile çoğu insanın inanmayacağını hikayeler biriktirdi ve dün paylaştığı Teşekkür mesajında yolculuğunu tamamladını bildirdi.

Onunda tanışmamızdan 1,5 sene geçti şimdi o evine dönerken ben Evimden kilometrelerce uzakta, Singapur’dayım. Kim bilir benim gibi kaç yüz tane insanın Dünya Turu hayalini gerçekleştirmesinde katkıya bulundu ona sonsuz teşekkür etmek için bu sizinle paylaşmak istedim

Dünya Turu 175. Gün | Yol Günlükleri 

   
    
    
    
 


Hayat Paylaşınca Güzel :)

2
Emre Durmuş
Herkesin bir hayat hikayesi vardır ve bu yolu bireyin kendisin çizdiğine inanırım. Bende kendi hayat hikayemi yazmak, kalıplaşmış yaşam tarzlarından dışarı çıkmak istedim. Istanbul’da ki 3. Yılımın sonlarına doğru önce yaşadığım evdeki tüm eşyalarımı satıp hiç bir şeye sahip olmama duygusunu yaşadım. Daha sonra ise okulumu ve işimi bıraktım. Şimdi bir sırtçancam ve ben dönüşü belli olmayan bir dünya turundayım.

Yorumlar 2

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Dear Emre! Thank you very very much!!! Wishing and sending you love and peace!!! 🌍👣✨🙏🏻💓🌷😇☀️🌠

Dünyayı Yürüyerek Gezen Meigo Mark, 14 ülke, 8000 km | Yol Günlükleri

GİRİŞ

Giriş Yap
Hesabım
sign up

Paralonı Sıfırla

Önceki sayfaya dön
GİRİŞ

sign up

Bize Katıl

Önceki sayfaya dön
GİRİŞ