Otobüs ile Avrupa Turu Hakkında Her Şey!

Otobüsle ile Avrupa Turu

İÇERİK HARİTASI

Bir otobüs hayal edin, sizin gibi 50 tane eğlenceli insanla beraber 20 gün boyunca Avrupa’nın en güzel şehirlerini geziyorsunuz. Bir gün İtalya’nın Roma şehrinde tarih kokan sokaklarda kaybolurken, diğer gün elinde bir şarap kadehi ile Fransa’nın başkenti Paris manzarasını izliyorsun. Sonra bir akşam oluyor Avrupa’nın en eğlenceli gece hayatının kalbinin attığı yerde, Prag’da deli gibi dans ediyorsun. Viyana’da tarihi evlerin arasından akan nehrin kenarına oturmuşsun çello müzikleriyle beraber keyif yapıyorsun…. 

Kulağa ne kadar güzel geliyor değil mi? Hadi gelin biraz bu konuyu irdeleyelim! Gerçektende bu rüya gibi yolculuktan ne kadar keyif alabilirsiniz? 

Dünya turuna çıktığımdan beri insanlara seyahat etmenin onlara kazandırdığı şeyleri anlatmaya çalıştım/çalışıyorum. Ve bunu yaparken de seyahat edebilmek için ne kadar çok yol olduğunu elimden geldiği kadar gösteriyorum. Ben yalnız seyahat ediyorum ve insanlara otostop kültüründen, kamp kültüründen, hostel kültüründen, couchsurfing kültüründen bahsediyorum. Bir noktadan sonra şunu fark ettim ki, herkes bu söylediklerimi yapacak cesareti bulamıyor. İlk adımı atmak için bir dal arıyorlar. İşte bunu yapabilmeniz, seyahat tozunu yutabilmeniz için en güzel yol bu turlar ile seyahat etmek olacaktır. 

Interbus Otobüs ile Avrupa Turu 

 Gerçekten son zamanlarda müthiş derecede popüler oldu. Peki böyle turlar ne kadar mantıklı? Benim gibi özgürce dünyayı gezen bir adam tutmuş size Avrupa turlarından bahsediyor. Peki neden?
 

Koştur Koştur Tur mu olur yahu! – Otobüs ile Avrupa Turu 

Bu turlar sizin ilk göz ağrınız olacak. Türkiye dışınca dünyada neler oluyor ilk pencereniz olacak. O yüzden düşük bütçeyle ufuk açabileceğiniz ve hiç bir korkuya bahaneye yer vermeyen bir organizasyon. Bir günde bir şehir göreceğiz, koştur koştur seyahat mi olur? Gibi söylemlerden önce bu sözlerimi hatırlayın. Bu sizin dünyaya açılan ilk pencereniz, ilk defa farklı yaşam formlarını incelemeniz, kültürleri tanımanız ve özgürce seyahat etmeye adım atmak için ilk deneyiminiz! Çok da güzel olur!

Diyelim ki bu yaz Avrupayı gezmek için kısıtlı bir bütçe ayırdınız ve bu sizin ilk seyahatiniz olacak. Ama nereye nasıl gideceğinizi bilmiyorsunuz, vizeyi nasıl alacağınızı bilmiyorsunuz, uçak, müzeler, gezilecek yerler bir türlü oturtamadınız. Bir yandan da para yeter mi yetmez mi diye ikileme düştünüz. Ah bir de bunun dil sorunu var, ya anlaşamazsam?  Ya Büyük Avrupa Turu  hayaliniz suya düşerse?

İşte aklınızda böyle tilkiler dolaşıyorsa bu bütçe ile yapabileceğiniz en güzel şey Avrupa’nın neredeyse tamamını gezdiren güzel bir şirket bulmaktır. 
Ayrıca Interbus’ın  Kuzey Avrupa Turu‘da bulunmakta. Ona da göz atmanızı tavsiye ederim. 

Not : BU TUR SANA GÖRE DEĞİL!!! 
Ben yalnız seyahat etmeyi seviyorum ve kendi yolumu bulurum, bunların hepsini de bu bütçeyle kendim çok güzel yaparım diyebiliyorsan zaten bu tura hiç bulaşma, aç benim blogumu oku. Sana yol göstermek için bir çok yazı bulacaksın! Hatta takıldığın yer olursa elimden geldiği kadar her konuda yardımcı olurum. Tek seyahat etmek her zaman en güzeli!
 

Avrupayı Otobüsle Gezen İyi Şirketi Bulmak 

Bu konu en önemli konu. Çünkü gezinin tüm iskeleti bu şirketin size sundukları ile şekilleniyor. Paranızla rezil olmamak için şu soruları sorun.

1- Aynı hizmeti veren şirketler içinde konaklama/otobüs/hizmetler bakımından en mantıklı olanı buldum mu?
2- Seyahat boyunca bir sorun çıktığında organizatörler bununla ilgileniyor mu?
3- Kaç gece konaklama yapılıyor?
4- Rotasında Hangi Şehirler var?
5- Yorucu bir tur mu yapıyor yoksa gerçekten zevk alarak mı geziyor?
6- Otobüsdeki zaman eğlenceli geçiyor mu?
7- Organizatörler ne kadar tecrübeli?
8- Fiyata dahil olan ücretler ve olmayanlar neler?
9- Uluslararası güvencesi, sigortası ve diğer belgeleri var mı?
10- Tur kaç gün sürüyor? 

Bu sorular sizin doğru şirketi bulmanızda yardımcı olacak ama muhtemelen bir çoğu buna baş sallıyacaktır. Turu düzenleyenler ne kadar eğlenceli insanlar, bundan zevk alacak mısınız? bu konulara dikkat etmeniz yeterli. Bu sizin tur kalitenizi yükseltecektir.

Interbus’ı tavsiye ediyorum, çünkü aynı zamanda bu turu yapan kişileri yakından tanıyorum. Yıllardır gençlik organizasyonları yapmış eğlenmeyi ve eğlendirmeyi bilen insanların oluşturmuş olduğu bir platform. Bu sizin belki de hayatınızın macerası olacak, otobüste kös kös oturarak hayal ettiğiniz yerleri gezmek istemezsiniz! O yüzden tadını çıkarmak ve gerçekten ucuza seyahat etmek istiyorsanız bu turu tercih edin. Bu turdan sonra sadece Avrupa’yı görmüş biri olarak değil bir otobüs dolusu aileniz, arkadaşınız olacak şekilde dönmüş olacaksınız.
 

Interbus’ın Avantajları  

* En iyi rota garantisi ile yorulmadan, koşturmadan, doya doya gezmek
* Konaklamalar isteğinize bağlı olarak 2-3 kişilik odalarda.
* Otobüsler bu tur için özel dizayn edilmiş, yeni model, geniş koltuk aralıklı, uyuma başlıklı ekranlı, priz ve USB bulunan koltuklara sahip.
* Gezi boyunca otel kahvaltılarınız çağ/kahve ücretsiz.
* Sağlık ve Seyahat sigortanız ücretsiz.
* Her şehir için ayrı ayrı düzenlenmiş gezi rehberi ve haritalar ile serbest zamanlarda özgürce gezme imkanı.
* Seyahatiniz TÜRSAB A-10052 Türsab Numaralı Interbus Turizm A.Ş. güvencesi altında.

SIKÇA SORULAN SORULAR 

Seyahatin tamamı otobüsle mi olacak? Yorucu mudur? 

Seyahatimizin tamamı özel dizayn edilmiş Interbus otobüsü ile olacak.
Otobüsler yeni model ve 50 kişiliktir. Geniş koltuk aralıkları, uyuma başlıkları, ekran, USB girişli ve 220V prizler bulunmaktadır. Tüm bunları Avrupa’daki yüksek kaliteli yollarla harmanlarsak düşündüğünüz kadar yorucu olduğu söylenemez.
 

Bu kadar çok şehri görmek için yeterli zamanımız olacak mı? 

Kesinlikle evet. Interbus en iyi rota garantisi sunmaktadır. Rotamız önemli şehirler için 1-2 gün zaman ayrılırken küçük ve fazla gezecek lokasyonu bulunmayan şehirlere daha kısa vakit ayıracak şekilde optimize edilmiştir. Böylelikle Paris, Roma, Budapeşte, Prag, Venedik gibi büyük şehirleri doya doya gezebileceksiniz.
 

Katılım ücreti neleri kapsıyor? Ekstra harcamalarınız neler olacak? 

Katılım ücretiniz seyahati, konaklamaları, seyahat ve sağlık sigortanızı, araç içi rehberlik ve refakat rehberliğini, otel kahvaltılarınızı ve sıcak su ihtiyaçlarınızı kapsamakta. Tura dahil olduğunuzda ayrıca powerbank, seyahat kiti gibi hediyeler de veriliyor. Bunun dışında yer alan yemekleriniz, kişisel harcamalarınız, pasaport ve vize harcı size aittir.
25 yaşını doldurmamış öğrenciler ücretsiz pasaport alma hakkına sahip. Yeşil pasaport sahipleri vizesiz seyahat etme imkanına sahip. Gezi süresince yemek ve hediyeler için yanınıza günlük ortalama 20€ (tamamen kişiye göre değişkenlik gösterebilir) alabilirsiniz. Bu rakamı yanınıza konserve yiyecekler alarak günlük 10€’ya kadar düşürebilirsiniz. Zaten Interbus ekibi yola çıkmadan önce sizinle bir ihtiyaç listesi paylaşıyor. Yanınıza kredi kartı alacaksanız öncelikle bankanızla görüşüp kartınızın yurt dışında kullanıma açık olup olmadığını teyit ediniz.
 

Seyahatimiz için yanıma neler almalıyım? Nasıl kıyafetler tercih etmeliyim? 

Seyahatler yaz aylarında gerçekleştiği için yanınıza ince ve rahat kıyafetler almanızı öneririm. Ara sıra sürpriz yapan yağmuru da unutmamak gerek. Bir tane yağmur geçirmeyen hafif mont alabilirsiniz. Tur esnasında bir kaç kez denize girme imkanınız olacak. Bu yüzden mayo, havlu ve güneş kremi getirmeyi unutmayın. Gezi boyunca rahat edebilmeniz için konforlu bir ayakkabı, otobüs içinde giymek için de terlik almanızı öneririm. 

 

Rezervasyon İçin En İyi Tavsiyelerim

1- Bu iki siteyi kullanarak otel rezervasyonlarını yapabilirsin. Genelde en iyi sonucu verirler.

Share on facebook
PAYLAŞ
Share on twitter
TWİT AT
Share on whatsapp
MESAJ GÖNDER

İLGİLİNİ ÇEKEBİLİR

Emre Durmuş

Emre Durmuş

6 yıl önce çıktığım dünya turunda şimdiye kadar 60'dan fazla ülkede bulundum. Elimden geldiği kadar youtube kanalım ve seyahat blogumda en iyi tavsiyelerimi ve yol günlüklerimi paylaşıyorum.

Maceraya Katıl

5 Yorum var

  1. Oldukça güzel bilgiler otobüs ile yolculuk yapmak isteyenlerin doyasıya keyif alabileceklerinden emin olabilirler.

  2. Emrecim çok teşekkür ediyorum sana. İçimi okumuşsun resmen. Yazın bu seyahate çıkmak için sabırsızlanıyorum.Saglicakla kal.

  3. Çok açıklayıcı bir yazı olmuş . Benim gibi tatil zamanı kısıtlı insanlar için harika bir seyahat tercihi ve fiyatlar gayet uygun. Yaz planım şekilleniyor gibi 🙂 Çok teşekkürler paylaşım için .

  4. Emre fiyat gerçekten uygun diğerlerine göre, kalitesi konusunda da sen referans olduğun için güveniyorum. Ben ve iki arkadaşım düşünüyoruz kayıt yapmayı. Acaba arayıp konuşabilieceğimiz birileri var mı aklımızda ki bazı şeyleri sormak adına?

  5. 2 kız arkadaş kaydımızı yaptırdık, harika bir açıklama getirmişsin. Yolun açık olsun emre!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MACERAYA KATIL!

En iyi gezi tavsiyelerimi Direk olarak Sana göndermemi ister misin?

ÜCRETSİZ Mail listeme katıl