X
    Categories: Blog

Aranızdan Birisi

Dünya turuna çıkmaya karar vereli 2 yıl oldu. Hayatımın en iyi kararı verdiğimden şüphem yok. Bugün 33 ülke 250’den fazla şehir gördüm.

Binlerce farklı insanla tanıştım. Onlarca farklı coğrafya gördüm. Birbirinden farklı yaşam formu gördüm. Dünyanın farklı yerlerinde aynı gecenin yıldızları ile aydınlandım. Sayısız gün batımı ile büyülendim.  Yaşadığım maceraları bir çoğu hayal dahi edemezdim.

Bugüne kadar hissettiğim duyguların varlığından bile haberdar değildim. Müthiş bir zaman dilimi geçirdim. Öğrendiklerim, beni daha çok meraklı bir insan yaptı. Yaşadıklarım ömür boyu ilkler ve enler olacak hayatımda hatırlayacağım anılar haline geldi. .

Ama İşin ilginç tarafı ne biliyor musunuz? Bunu sıradan bir insanın, yani sizden hiç bir farkı olmayan bir insanın gerçekleştirmiş olması. Aranızdan birinin çıkıp ancak filmlerde kitaplarda gördüğümüz şeyleri yaşıyor olması.

Emre Durmuş – Yol Günlükleri

Para gibi herkesin ilk bahane sunduğunu kavramı alt üst etmesi. Defalarca soyulduğunda tekrar ayağa kalkabilmesi, ülkelerden ban yendiğinde başka yollarla yola devam etmesi. Yaşadığı her şeyin bir şekilde üstesinden gelmesi.

Ben bunları yapmaya karar verdiğimde ne zengindim ne de birileri bunu yapmam için teşvik etti, yada destekledi. Hepsi sadece benim hayallerimin bir parçasıydı.  İstedim, çok istedim, çalıştım….ve birer birer gerçek oldular. Yola nasıl parasız çıktığımı, yolda neler yaptığımı, yolda nasıl para kazandığımı ve bugün nasıl tam zamanlı bir gezgin olduğumun hikayesini hepsini blogumda paylaşıyorum.

Peki bunları neden paylaşıyorum? Çünkü sende bunları yaşa istiyorum. Hayatında unutamadığın anların olsun, 20li 30lu yaşlarını hatırlarken vay be! Diyeceğim maceraların olsun istiyorum. Bir masaya oturduğumuz da aynı dili konuşabileceğim insanların sayısının artmasını istiyorum. Hala gözlerin görüyorken, yürüyebiliyorken, gülebiliyor ve hissedebiliyorken bunları sende yap istiyorum. En başta  İmkansız yada Zor kelimelerini hayatınızdan çıkar. Sonrası sadece senin hayal dünyan!

Hayal kur ve bu hayal için artık tembel olmaktan vazgeçin ve kıçınızı kaldırın da artık kendi hayatınız için güzel bir şeyler yapmaya başlayın! Seyahatle kalın!

Emre Durmuş :Herkesin bir hayat hikayesi vardır ve bu yolu bireyin kendisin çizdiğine inanırım. Bende kendi hayat hikayemi yazmak, kalıplaşmış yaşam tarzlarından dışarı çıkmak istedim. Istanbul’da ki 3. Yılımın sonlarına doğru önce yaşadığım evdeki tüm eşyalarımı satıp hiç bir şeye sahip olmama duygusunu yaşadım. Daha sonra ise okulumu ve işimi bıraktım. Şimdi bir sırtçancam ve ben dönüşü belli olmayan bir dünya turundayım.