Avrupa’da Gezilecek En Güzel 5 Şehir

Avrupa’da Görülecek En İyi 5 Şehir

Avrupa gezisi yapmakk isteyen kişiler özellikle gezilecek en güzel şehirlerden başlayarak daha iyi bir rota ortaya çıkarabilir.

Her ne kadar Avrupa’da birbirinden farklı ve güzel pek çok şehir bulunsa da en çok ön plana çıkan 5 şehri sizlerle paylaşacağım.

Özellikle her yıl milyonlarca turisti ağırlayan bu şehirler tüm bu yoğunluğa rağmen hala kapılarını yeni misafirlere açmakta, cömert davranmaktadır. Düzenlenen Avrupa paket turlarıyla birden fazla şehri görebileceğiniz gibi, harika anlar da yaşayabilirsiniz.


Bu bölge için en çok işine yaracak olan yardımcı bilgiler


Venedik

Avrupa'nın en güzel 5 şehri
Avrupa’nın en güzel 5 şehri


Avrupa’da görülecek en güzel şehirler arasında belki de ilk sırada her zaman yer almayı başaran Venedik bulunur. Venedik yapısı itibariyle benzersiz ve çok farklı bir şehirdir. Kanallarda gondol ile gezmek ve gondollar ile şehri dolaşmak farklı bir duyguyu yaşatır insana ve bu bakımdan da her zaman gezilecek listelerin en başına Venedik yazılır.

Berlin

Avrupa'da Gezilecek En Güzel 5 Şehir
Avrupa’da Gezilecek En Güzel 5 Şehir

Venedik sonrasında ise en güzel şehirler sıralamasında Berlin gelir. Özellikle tarihi yapılarıyla günler sürecek farklı gezilere Berlin’de çıkabilirsiniz. Bu bakımdan gündüz hareketli yaşamı ve gece eğlenceleri ile Berlin de mutlaka gidilmesi gereken şehirler arasında yer alır.

Amsterdam

Amsterdam, Hollanda
Amsterdam, Hollanda

Farklı bir Avrupa kültürünü yansıtan Amsterdam da en güzel şehirler arasında ki ilk beşe girmeyi hak eder. Amsterdam şehir yapısı ve mimarisi ile oldukça ilginç ve özel şehirlerden birisidir. Ayrıca şehirde yer alan kanallarda gezmek ya da bisiklet turu atmak dahi Amsterdam’da çok daha farklıdır. Bu bakımdan gezebileceğiniz ve farklı yerler görebileceğiniz en önemli şehirlerden birisi de Amsterdam’dır.

Brüksel

Avrupa'nın en güzel 5 şehri
Avrupa’da Gezilecek En Güzel 5 Şehir

En güzel beş şehir arasındaki listeleri zorlayan bir diğer şehir ise Brüksel’dir. Özellikle yiyecekleri ile oldukça ilgi çeken Brüksel yine Avrupa’nın Barok mimarisini günümüze kadar getirmeyi başarmıştır. Aynı zamanda şehirde müzik de oldukça önemsenmektedir. Gezeceğiniz şehirlerde her zaman bir sokak sanatçısını görmeniz mümkündür.

Dublin

Avrupa'nın en güzel 5 şehri
Avrupa’nın en güzel 5 şehri

Avrupa’nın en güzel 5 şehrinde Dublin ise son sırada yer almaktadır. İrlanda ile özdeşleşen ve ülkenin sembollerinden birisi olmayı başaran Dublin’de her şeyin en iyisini bulabilmeniz mümkündür. Öyle ki farklı lezzetler denemek, alışveriş yapmak ya da tarihi bir gezi yapmak için Dublin en iyi seçeneklerden birisidir.

Kişilerin zevkleri ve beğenilerine göre farklı şehirler ve kentler sıralamaya girebilir. Fakat bugüne kadar gerçekleştirilen Avrupa turları doğrultusunda en çok ilgi çeken ve ziyaretçi alan şehirler ilk beşte belirtildiği şekildedir. Bu bakımdan sizler de Avrupa turuna başlayacaksınız belirtilen şehirlerden başlayabilir ve böylece Avrupa’nın en güzel yerlerini görebilirsiniz.

Ayrıca avrupa ucuz uçak bileti için bu yazıma göz atabilirsiniz

(Sponsorlu içerik)

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Benzer Yazılarım

Sırt Çantamda Neler Var? Tüm Ekipmanlarım + Fiyat/Performans

Araba İle Ege ve Akdeniz Turu Yapacaklara Tavsiyeler

Kabak Koyu Hakkında Her Şey 2023 (Kamp, HAZIRLIK, ULAŞIM ve Aktiviteler)

emre durmuş

Emre Durmuş

6 yıl önce çıktığım dünya turunda şimdiye kadar 60’dan fazla ülkede bulundum. Elimden geldiği kadar youtube kanalım ve seyahat blogumda en iyi tavsiyelerimi ve yol günlüklerimi paylaşıyorum.

One Response

  1. Merhaba. Sizi severek takip ediyorum ama bazı yazılarınızdaki yazım yanlışları rahatsız edici olabiliyor. Bu yazınızdaki ‘intahar’ gibi (doğrusu intihar ). Biçime takılmayın diyebilirsiniz ama bence konu konu anadilimiz olunca bence biçim de önemli. Yapıcı bir eleştiri olarak kabul edeceğinizi düşünerek yazıyorum. İyi günler. Sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir