Bisiklet ile İnterrail yapmak


 

Avrupa’nın tüm ülkelerini hiç bir ek ücret ödemeden ( rezervasyonlu trenler hariç) sadece bir biletle gezebildiğin İnterrail bileti size başka bir olanak daha sunuyor. 

” Bisiklet ile interrail seyahati ” 

Bir şehri keşfetmenin en güzel yoludur bisiklet ile gezmek. Özellike avrupa ülkeleri bisiklet cenneti olduğundan bunu yapabileceğiniz yegane yer burasıdır. Hiç bilmediğiniz sokaklarda keşif yapabilir yada şehrin diğer ucunda ki bir yere çok kısa zamanda ulaşabilirsiniz. Metro kullanmak yerine şehri hissederek gezmek, görerek gitmek çok daha keyiflidir bisiklet ile.

Rail planer uygulamasından hangi trenlere bisiklet koyabileceğinizi görebilirsiniz. Genellikle bisikletiniz için 5-10 € gibi ücret talep ederler.

Bisiklet ile İnterrail

Amsterdam, Hollanda
Amsterdam, Hollanda

Peki ücret ödemeden bisikletimle trene binip, gezebilir miyim?

Evet. Bisikletiniz için ücret ödemeden trene binmek istiyorsanız şu adımlara dikkat etmelisiniz.

1- Bisikletinizi trene koyarken bunu kondüktör görmeden yapın sonra normal yolcuymuş gibi bir yere geçip oturun. Bisikletin kimin olduğunu anlamayacaklardır.

2- Rail planer’de yeşil olarak gösterilen hatlar ücretsizdir.

3- indirirken sormazlar. Norveç’ten İstanbula 10’dan fazla trene binerek hiç bir bisiklet ücreti ödemeden geldik.

 

Not : Bisiklet kilidiniz, ön lambanız mutlaka olsun. Diğer profesyonel bakımlara ihtiyaç duymuyorsunuz çünkü sadece şehir içi kullanıyorsunuz.


Hayat Paylaşınca Güzel :)

0
Emre Durmuş
Herkesin bir hayat hikayesi vardır ve bu yolu bireyin kendisin çizdiğine inanırım. Bende kendi hayat hikayemi yazmak, kalıplaşmış yaşam tarzlarından dışarı çıkmak istedim. Istanbul’da ki 3. Yılımın sonlarına doğru önce yaşadığım evdeki tüm eşyalarımı satıp hiç bir şeye sahip olmama duygusunu yaşadım. Daha sonra ise okulumu ve işimi bıraktım. Şimdi bir sırtçancam ve ben dönüşü belli olmayan bir dünya turundayım.

Yorumlar 1

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bisiklet ile İnterrail yapmak

GİRİŞ

Giriş Yap
Hesabım
sign up

Paralonı Sıfırla

Önceki sayfaya dön
GİRİŞ

sign up

Bize Katıl

Önceki sayfaya dön
GİRİŞ
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE