Goa Gezi Rehberi , Hindistan


Goa Rehberi, Hindistan ‘ın batısında yer alan bu eyalat, bir zamanların ” efsane ” bölgesi Hindistan‘a gelir gelmez müthiş bir merakla beni kendisine çekti. Hindistan’ın güneyinden 2 gün süren tren yolcuğundan sonra Goa’ya geldim. Sri Lanka’dan hindistana geçtiğimi özellikle belirtmek istiyorum. Hindistan’a gelipte Goa’yı nasıl gezeceğim diye düşünenler için hazırladığım bir yazıdır. Goa Rehberi

Goa’nın biraz tarihinden bahsedecek olursak ;

1500 yıllarda Portekizlerin işgali ve yönetiminde olan Goa 1960 yıllarında Hindistan‘ın zor kullanarak geri almasıyla hippilerin gözde mekanı oldu. Bu dönemde altın çağını yaşayan bu kuşak, ilk çıplak yaşam denemelerini burada denemişlerdir. Goa’da hala 1960-70 yıllarının hippie kuşağından kalma yaşlı abi ablalarımız yaşamaktdır.

Günümüzde turizm merkezi haline gelmesi eski büyüsünü kaybetmesine neden olsa da hala cennetten bir köşe olup, bir çok insanın buraya gelip de yaşama hayalini süslüyor.

 

Goa ‘ya ulaşım

Türkiyeden direk olarak Thy’nin Mumbai ( Bombai ) uçuşları gelmek mümkün. Buradan sonra 8 saatlik bir tren yolcuğundan sonra Goa’ya ulaşabilirsiniz.
Başkent Delhi’den gelmek içinse önce Mumbai ardından Goa’ya trenle çok rahat ulaşabilirsiniz. Hindistan ‘da tren ağları çok iyi durumda.
Öncelikle Goa’ya vardığınızda Goa şehir merkezinin yada bir Goa Tren istasyonu olmadığı belirteyim. Thivim yada Margoa tren istasyonunda inerek halk otobüsleriyle plajlara ulaşabilirsiniz.

Goa Rehberi, Goa nasıl gezilir?

Goa’yı kuzeyden yada güneyden gezmeye başlamak gerekir. Eğer kuzeyden başlarsanız sırasıyla

Arombol

En güzel sahilidir kanımca sakindir kafa dinlenir, ucuzdur.

Anjim

güzel sahili var kafa dinlemelik

Vagator

plajı güzel olmasada tepelik olması ve koy şeklinde olması farklı bir atmosfer yaratıyor. Trans partileri hafta sonu disco valeyde yapılıyor.

Anjuna

Sahili şimdiye kadar gördüğüm en çok gel gitin olduğu yer. Bu sahil benim hasta olduğum için en çok kaldığım yer oldu ayrıca bulduğum yerin güzel ve ucuz olması gece hayatının kalbinin burada atması buna en büyük etken. Tantra adında ağaç evlerde geceliği 10 dolara kiralanıyor. Eğer aşşağı kattaki yerde kalmayı isterseniz 3 dolara kalabilirsiniz.

Goa Trans Partiler ise

  • Liliput
  • Körli clup
  • Uv bar da nerdeyse her gün yapılıyor.

Baga

Trans partiler ve dev güzel sahili baya kalabalık.

Trans partiler burada da boy göstermekte olup en iyi mekan titos’dur

Calangute

Baga’nın devamı

Colva

Güzel sahil

Palolem

En sakin ve otellerin en az olduğu yer. Belkide Goa’nın en güzel plajıdır nedenide ulaşımın çok zor olması.


Canacona

Palolem’den sonra ki plajdır. Kimse yoktur nerdeyse kafa dinlemelik yer burası.

Bu Plajlar en ünlü güzel olanları. Buraları gezmenin en kolay yolu günlük 200 rp ( 10 tl ) motor kiralamak ve heryeri özgürce keşfetmektir.
Goa’da sezon kasım ortaları gibi başlayıp 6 ay sürüyor o yüzden muson sezonuna dikkat ederek planınızı yapın.


Hayat Paylaşınca Güzel :)

1
Emre Durmuş
Herkesin bir hayat hikayesi vardır ve bu yolu bireyin kendisin çizdiğine inanırım. Bende kendi hayat hikayemi yazmak, kalıplaşmış yaşam tarzlarından dışarı çıkmak istedim. Istanbul’da ki 3. Yılımın sonlarına doğru önce yaşadığım evdeki tüm eşyalarımı satıp hiç bir şeye sahip olmama duygusunu yaşadım. Daha sonra ise okulumu ve işimi bıraktım. Şimdi bir sırtçancam ve ben dönüşü belli olmayan bir dünya turundayım.

Yorumlar 5

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Selam sana bir şey sormak istiyorum nisan 2016 sri lanka ya oradan da Hindistana gideceğim ama hindistan vizem yok ve umuma mahsus yani bordo pasaportum var hindistan’a geçiş işlemleri nasıl oluyor..

Goa Gezi Rehberi , Hindistan

GİRİŞ

Giriş Yap
Hesabım
sign up

Paralonı Sıfırla

Önceki sayfaya dön
GİRİŞ

sign up

Bize Katıl

Önceki sayfaya dön
GİRİŞ
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE