Ücretsiz Güney Kore Turları Nasıl Yapılır?


Güney Kore’yi gezmek sandığınızdan daha kolay ve ucuz olabilir. Hatta ücretsiz dahi olabilir. Bunun için kendi ülkesinin güzelliklerini tanıtmak için sırf bunun düzenlenen ücretsiz Güney Kore turlarını bulmanız yeterli. Bu turların bir çoğu Seul’deki Kore Turizm Organizasyonu ile yapılıyor. Geçenlerde şöyle bir video paylaşmıştım.

Güney Kore Unesco Turu

Güney Kore’nin tanıtımında en büyük rolü oynayan Kore Turizm Organizasyonun aracılığı ile yaptığı Unesco’nun ücretsiz turu benim için güzel bir deneyim oldu. Unutmadan hemen söylemek istiyorum. Türkiye’den kimse sizi alıp götürmüyor. Ben bu tura orada olduğum için katılabildim. Yani Kore’de olduğunuz tarihlerdeki Turlara katılmanız mümkündür.

Kore harbidende güzel bir ülke imiş. Dedirten tur, çünkü bu tur ile Kore kültürünü tanıyorsunuz, tarihini insanlarını tanıyorsunuz, yemeklerini yiyorsunuz ve yapmanız gereken her şey birileri tarafından önceden düşünülmüş siz sadece onları takip ediyorsunuz.

Güney Kore Turları
Güney Kore Turları

Kore turizme inanılmaz bir yatırım yapıyor. Dünya’nın her yerinde reklamlarını görmek bir yana bir de ülkede bulunan yabancılara özellikle sosyal medyayı aktif kullanları ülkelerini tanıtmak amaçlı ücretsiz turlar düzenliyorlar. İşte Uneco da Kore Turizm merkezi aracılığı ile böyle bir düzenledi. Sosyal medya deyince öyle binlerce takipçiniz olmasına gerek yok. Normal instagram hesabınız, facebook hesabını bunun için yeterli.

 

Güney Kore Turları
Güney Kore Turları

Benim gibi fotoğraf aşığı bir insansanız yine güzel bir deneyim olacaktır, çünkü kalacağınız yerden gideceğiniz yere kadar birileri sizi alıp götürüyor siz sadece doğru kadrajı ayarlayıp bir tuşa basıyorsunuz. Bunu neden anlatıyorum çünkü turları seven bir insan olmamam ile beraber yalnız seyahat eden bir gezginim.

Biz bu turda Kültür merkezinde geleneksel danslarını uygulamalı olarak yaptık, hep berber dans ettik. Kukla showları izledik, tabak çevirdik, ip çekme yarışlar yaptık. Sanırım bu tur beni gerçekten Kore sevdalısı yaptı, başka türlü olmaz gibi duruyordu

Bu tura katıldıktan sonra öğrendim ki Kore tahmin ettiğimden de çok fazla turizm yatırımı yapmış. Yani buna benzer onlarca tur yapılmakta tek yapmanız gereken başvurmak ve size gelecek olan maili beklemek. 

Güney Kore Turları, yemekleri
Güney Kore Turları, yemekleri

Güney Kore Turları İçin Sosyal Medyayı Takip Edin

Benim katıldığım bu Unesco turuna katılmak için Şuan da aktif bir etkinlik bulunmuyor.  Ama aşağıda vereceğim linkleri takip ederseniz sürekli olarak bu turların yapıldığını göreceksiniz.

Eski link: http://heritageinkorea.kr/

Benim katıldığım bu Unesco sadece yaz sezonu için yapılan Unesco turları imiş. Aslında o yüzden bu yazıyı yayımlamam uzun sürdü. Ama hiç endişelenmenize gerek yok çünkü yukarıda da dediğim gibi Kore bunları sürekli yapıyor. Yani ben orada iken bile birbirinden farklı turlar düzenlendi yani hep Ücretsiz turlar düzenleniyor. Bunları takip etmek için yapmanız gereken sadece onların Facebook sayfalarını ve bazı sitelerini takip etmek yeterli olacaktır.

Live Kore : https://www.facebook.com/livekoreasouth/?fref=ts
(Asıl takip etmeniz gereken ingilizce)

Korea Tourizm : https://www.facebook.com/koreatourism/?fref=ts
(
İngilizce)

İstanbul Kore Turizm Organizasyonu : https://www.facebook.com/ktoistanbulofisi/?fref=ts

Kore gezisi projesi : http://www.ktoturkey.com/tr-tr/duyurular/flying-to-korea


Hayat Paylaşınca Güzel :)

3
Emre Durmuş
Herkesin bir hayat hikayesi vardır ve bu yolu bireyin kendisin çizdiğine inanırım. Bende kendi hayat hikayemi yazmak, kalıplaşmış yaşam tarzlarından dışarı çıkmak istedim. Istanbul’da ki 3. Yılımın sonlarına doğru önce yaşadığım evdeki tüm eşyalarımı satıp hiç bir şeye sahip olmama duygusunu yaşadım. Daha sonra ise okulumu ve işimi bıraktım. Şimdi bir sırtçancam ve ben dönüşü belli olmayan bir dünya turundayım.

Yorumlar 2

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Ücretsiz Güney Kore Turları Nasıl Yapılır?

GİRİŞ

Giriş Yap

Hesabım
sign up

Paralonı Sıfırla

Önceki sayfaya dön
GİRİŞ

sign up

Bize Katıl

Önceki sayfaya dön
GİRİŞ
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE