Kırgızistan’ın Türkiye Ziyareti

Kırgızistan

Kırgızistanlılar gelmiş, hoş gelmişler efenim. Geçenlere İstanbul’da çok güzel tanıtım çalışmaları yapıldı. Gezimanya’nın daveti ile bir Workshop’ta kendileri ile tanışma fırsatı buldum.

16776011 1275185545895684 1371207781 o

Türkiye’de bulunduğum bu kısa süreye denk gelen etkinlikte, bu ülkeyi o insanlardan dinleme fırsatı buldum. Yaklaşık 30’dan fazla seyahat blog yazarı da oradaydı. Bu vesile ile onlarla da tanışmış oldum.

Etkinlikte bir yandan Kırgız atıştırmalıkları yerken diğer yandan Kırgızistan nasıl bir ülkeymiş hep beraber ağzımız açık dinledik. Onlar ülkeyi anlatırken, bende bir yandan bu ülkede neler yapılabilir not aldım. Yapacak o kadar çok güzel şey var ki bu ülkede.

16731261 1275185572562348 1526037149 o

Özellikle fotoğraflarda gördüğüm yemyeşil at sürmelik ovalar beni benden aldı. Ülkenin %80’nin dağlık olması harika doğa manzaraları sunmuş. Neyse gidip görmek için ben baya heveslendim. Artık ne zaman olur bilmiyorum. Şimdilik rotamı Güney Amerika’ya çevirdim.

Etkinlik sırasında herkes Kırgızistan’ı nasıl Türkiye’de tanıtırız diye hummalı bir beyin fırtınasına girdi. Bunların içinde blog yazıları, viral içerikler ve ucuz uçak promosyonları en öne çıkan konular oldu.  Beni az çok tanıyorsunuz, samimi olalım gidelim iyisiyle kötüsüyle anlatalım hikayeler toplayalım. Güzel viral olabilecek videolar yapalım. “Salın beni oraya verin bir at bakın bakalım nasıl tanıtılıyormuş” dedim ?

Türkiye ile güzel ilişkiler kuran bir kaç devletten biri sanırım Kırgızistan, bunun bir kaç nedeni olabilir. Ama bence en öne çıkan nedeni Kırgızistan bizim için Ata Vatan. Umarım yakın zamanda burayı ziyaret edebilirim, benim tabirimle köy köy keşfedebilirim…

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Benzer Yazılarım

Ege ve Akdeniz Turu Yapacaklara Tavsiyeler

Kabak Koyu Hakkında Her Şey (KAMP, HAZIRLIK, ULAŞIM VE TAVSİYELER)

Efsane Rio Karnavalı Hakkında Her Şey

emre durmuş

Emre Durmuş

6 yıl önce çıktığım dünya turunda şimdiye kadar 60’dan fazla ülkede bulundum. Elimden geldiği kadar youtube kanalım ve seyahat blogumda en iyi tavsiyelerimi ve yol günlüklerimi paylaşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.