Kırgızistan’nın Türkiye Ziyareti


Kırgızistanlılar gelmiş, hoş gelmişler efenim. Geçenlere İstanbul’da çok güzel tanıtım çalışmaları yapıldı. Gezimanya’nın daveti ile bir Workshop’ta kendileri ile tanışma fırsatı buldum.

Türkiye’de bulunduğum bu kısa süreye denk gelen etkinlikte, bu ülkeyi o insanlardan dinleme fırsatı buldum. Yaklaşık 30’dan fazla seyahat blog yazarı da oradaydı. Bu vesile ile onlarla da tanışmış oldum.

Etkinlikte bir yandan Kırgız atıştırmalıkları yerken diğer yandan Kırgızistan nasıl bir ülkeymiş hep beraber ağzımız açık dinledik. Onlar ülkeyi anlatırken, bende bir yandan bu ülkede neler yapılabilir not aldım. Yapacak o kadar çok güzel şey var ki bu ülkede.

Özellikle fotoğraflarda gördüğüm yemyeşil at sürmelik ovalar beni benden aldı. Ülkenin %80’nin dağlık olması harika doğa manzaraları sunmuş. Neyse gidip görmek için ben baya heveslendim. Artık ne zaman olur bilmiyorum. Şimdilik rotamı Güney Amerika’ya çevirdim.

Etkinlik sırasında herkes Kırgızistan’ı nasıl Türkiye’de tanıtırız diye hummalı bir beyin fırtınasına girdi. Bunların içinde blog yazıları, viral içerikler ve ucuz uçak promosyonları en öne çıkan konular oldu.  Beni az çok tanıyorsunuz, samimi olalım gidelim iyisiyle kötüsüyle anlatalım hikayeler toplayalım. Güzel viral olabilecek videolar yapalım. “Salın beni oraya verin bir at bakın bakalım nasıl tanıtılıyormuş” dedim ?

Türkiye ile güzel ilişkiler kuran bir kaç devletten biri sanırım Kırgızistan, bunun bir kaç nedeni olabilir. Ama bence en öne çıkan nedeni Kırgızistan bizim için Ata Vatan. Umarım yakın zamanda burayı ziyaret edebilirim, benim tabirimle köy köy keşfedebilirim…


Hayat Paylaşınca Güzel :)

2
Emre Durmuş
Herkesin bir hayat hikayesi vardır ve bu yolu bireyin kendisin çizdiğine inanırım. Bende kendi hayat hikayemi yazmak, kalıplaşmış yaşam tarzlarından dışarı çıkmak istedim. Istanbul’da ki 3. Yılımın sonlarına doğru önce yaşadığım evdeki tüm eşyalarımı satıp hiç bir şeye sahip olmama duygusunu yaşadım. Daha sonra ise okulumu ve işimi bıraktım. Şimdi bir sırtçancam ve ben dönüşü belli olmayan bir dünya turundayım.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kırgızistan’nın Türkiye Ziyareti

GİRİŞ

Giriş Yap
Hesabım
sign up

Paralonı Sıfırla

Önceki sayfaya dön
GİRİŞ

sign up

Bize Katıl

Önceki sayfaya dön
GİRİŞ
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE