Efsane Koh Phangan Adası Partileri, Tayland


Ko Phangan adası,Tayland’ın en çılgın partisi Full Moon Partisi ile bilinen bir ada iken şimdi birbirinden farklı konseptlerde 7 tane büyük partiye ev sahipliği yapıyor. Taylan’ın en büyük partileri bu adada gerçekleşiyor.

1- Full Moon Partisi ( Dolunay Partisi )

Yaklaşık 60 bin insanın bir plajda deliler gibi sabaha kadar dans ettiği ünlü tayland’ın partisi. Haad Rin plajında kutlanan bu parti ücretsiz ama girişte bağış amaçlı 100 ringit ( 8 tl ) alıp size bir bileklik veriyorlar. Bu toplanan para ile partiden geriye kalan çöpler ve pislikler temizleniyor.

Her ayın dolunay zamanı kutlanan Tayland– Full Moon Partsinin partinin tarihleri ise şöyle ;

21 Mayıs 2016
19 Haziran 2016
21 Temmuz 2016
18 Ağustos 2016
16 Eylül 2016
17 Ekim 2016
14 Kasım 2016
14 Aralık 2016
25 Aralık 2016
31 Aralık 2016
12 Ocak 2016
11 Şubat 2016

2- Jungle Expreince

Jungle partisi ormanın içinde kutlanan ve bence bu adanın en iyi partisi. Saykodelik rengarenk konsenti, gelen insanların kalitesi ve müzik dengesinin en iyi olduğu parti. Giriş ücreti 600 Bath. Eğer ödemek istemezseniz benim yaptığım gibi ormanın içinden girebilirsiniz. Bu partiye ulaşım ister motorunuzla isterse paylaşımlı pikap taksilerle gelebilirsiniz. Taksinin ücreti kişi başı 100 bath.

Jungle, Full moon

 

3- Half Moon Partisi
Bu parti jungle exprenince ile hemen hemen aynı partidir. Yarım ay zamanı ormanın içinde kutlanıyor. Goa müzikleri çalıyor. Ayrıca anlamsız bir şekilde bu parti adanın en pahalı partisidir. 1000 Baht. Ücresiz girmek mümkün. Bunun için taksilerin sizi bıraktığı yerden sol tarafa doğru park alanı göreceksiniz. Burada ormanın içine girerek 5 dakika sonra kendinizi partide bulabilirsiniz. Ulaşım yine aynı şekilde adanın herhangi bir yerinden 100 bath vererek taksilerle gelebilirsiniz.

4- Blackmoon Culture

Blackmoon partisi sahilde kutlanan diğerlerine oranla daha az kişinin katıldığı ateş showlarının yapıldığı goa müziklerin çaldığı bir parti. Buraya giriş ücreti 600 bath ama plajdan dolaşarak ücretsiz girebilirsiz.

5- Eden Partisi

Bu partiye ulaşım Haad Rin yani full moon partisinin kutlandığı plajdan bot ile gidiliyor. Parti ücretsiz fakat gidiş geliş bot ücreti 600 bath tutuyor. Bu adanın en iyi partisi olduğunu bir çok kez duydum. Ben gitmedim giderseniz yorumunuzu bekliyor olacam.

6- Loy Lai partisi

Bu parti genel olarak adada yaşayan insanların katıldığı ve herkesin herkesle muhabet ettiği bir parti. Samimi bir ortamı olması ve sahilde duran botun üstünde kutlanıyor olması kendine has bir hava yaratıyor.
7- Waterfall Partisi
8- Maya Partisi

Bu iki partinin yerleri ulaşım bilgisi ve daha fazla hakkında bilgi almak için. kophangan.com


Hayat Paylaşınca Güzel :)

1
Emre Durmuş
Herkesin bir hayat hikayesi vardır ve bu yolu bireyin kendisin çizdiğine inanırım. Bende kendi hayat hikayemi yazmak, kalıplaşmış yaşam tarzlarından dışarı çıkmak istedim. Istanbul’da ki 3. Yılımın sonlarına doğru önce yaşadığım evdeki tüm eşyalarımı satıp hiç bir şeye sahip olmama duygusunu yaşadım. Daha sonra ise okulumu ve işimi bıraktım. Şimdi bir sırtçancam ve ben dönüşü belli olmayan bir dünya turundayım.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Efsane Koh Phangan Adası Partileri, Tayland

GİRİŞ

Giriş Yap
Hesabım
sign up

Paralonı Sıfırla

Önceki sayfaya dön
GİRİŞ

sign up

Bize Katıl

Önceki sayfaya dön
GİRİŞ