Efsane Koh Phangan Adası Partileri, Tayland

Ko Phangan adası,Tayland'ın en çılgın partisi Full Moon Partisi ile bilinen bir ada iken şimdi birbirinden farklı konseptlerde 7 tane büyük partiye ev sahipliği yapıyor. Taylan'ın en büyük partileri bu adada gerçekleşiyor.

1- Full Moon Partisi ( Dolunay Partisi )

Yaklaşık 60 bin insanın bir plajda deliler gibi sabaha kadar dans ettiği ünlü tayland'ın partisi. Haad Rin plajında kutlanan bu parti ücretsiz ama girişte bağış amaçlı 100 ringit ( 8 tl ) alıp size bir bileklik veriyorlar. Bu toplanan para ile partiden geriye kalan çöpler ve pislikler temizleniyor.

Her ayın dolunay zamanı kutlanan Tayland– Full Moon Partsinin partinin tarihleri ise şöyle ;

21 Mayıs 2016
19 Haziran 2016
21 Temmuz 2016
18 Ağustos 2016
16 Eylül 2016
17 Ekim 2016
14 Kasım 2016
14 Aralık 2016
25 Aralık 2016
31 Aralık 2016
12 Ocak 2016
11 Şubat 2016

2- Jungle Expreince

Jungle partisi ormanın içinde kutlanan ve bence bu adanın en iyi partisi. Saykodelik rengarenk konsenti, gelen insanların kalitesi ve müzik dengesinin en iyi olduğu parti. Giriş ücreti 600 Bath. Eğer ödemek istemezseniz benim yaptığım gibi ormanın içinden girebilirsiniz. Bu partiye ulaşım ister motorunuzla isterse paylaşımlı pikap taksilerle gelebilirsiniz. Taksinin ücreti kişi başı 100 bath.

Jungle, Full moon

 

3- Half Moon Partisi
Bu parti jungle exprenince ile hemen hemen aynı partidir. Yarım ay zamanı ormanın içinde kutlanıyor. Goa müzikleri çalıyor. Ayrıca anlamsız bir şekilde bu parti adanın en pahalı partisidir. 1000 Baht. Ücresiz girmek mümkün. Bunun için taksilerin sizi bıraktığı yerden sol tarafa doğru park alanı göreceksiniz. Burada ormanın içine girerek 5 dakika sonra kendinizi partide bulabilirsiniz. Ulaşım yine aynı şekilde adanın herhangi bir yerinden 100 bath vererek taksilerle gelebilirsiniz.

4- Blackmoon Culture

Blackmoon partisi sahilde kutlanan diğerlerine oranla daha az kişinin katıldığı ateş showlarının yapıldığı goa müziklerin çaldığı bir parti. Buraya giriş ücreti 600 bath ama plajdan dolaşarak ücretsiz girebilirsiz.

5- Eden Partisi

Bu partiye ulaşım Haad Rin yani full moon partisinin kutlandığı plajdan bot ile gidiliyor. Parti ücretsiz fakat gidiş geliş bot ücreti 600 bath tutuyor. Bu adanın en iyi partisi olduğunu bir çok kez duydum. Ben gitmedim giderseniz yorumunuzu bekliyor olacam.

6- Loy Lai partisi

Bu parti genel olarak adada yaşayan insanların katıldığı ve herkesin herkesle muhabet ettiği bir parti. Samimi bir ortamı olması ve sahilde duran botun üstünde kutlanıyor olması kendine has bir hava yaratıyor.
7- Waterfall Partisi
8- Maya Partisi

Bu iki partinin yerleri ulaşım bilgisi ve daha fazla hakkında bilgi almak için. kophangan.com

Uçak Bileti İçin Tavsiyelerim:

Uçak bileti ararken için genellikle en çok kiwi kullanıyorum. Bazen skyscanner ile de arama yapıyorum. Dünyanın 4 köşesine olan uçuşları karşılaştırmalı olarak gösteriyorlar. Bende en iyi fiyata alma fırsatı buluyorum.

En iyi fiyatlarda araç kiralama 

Seyahatlerimde araç kiralama yapacaksam mutlaka rentalcars.com ve discovercars ‘a bakıyorum. Bu ikisi en iyi sonuçları veriyorlar. Tüm büyük markaları kıyaslama fırsatı veriyor. 

En Ucuz Konaklama Tavsiyelerim:

Konaklamalarım için genellikle Airbnb kullanıyorum. En sevdiğim konaklama türü bu aralar. Ama eğer otel veya hostelde kalacaksam bu ikisini kullanıyorum.  agoda ve hostelworld Genellikle en iyi sonucu, en hızlı ve ekonomik olarak alıyorum.

Seyahat Sigortasını İhmal Etmeyin:

Seyahatlerimde ne yaşayacağım asla belli olmuyor. O yüzden genellikle Allianz en çok tercih ettiğim seyahat sağlık sigortası.  Yolculuk boyu hırsızlık, yaralanma ve hastalık durumlarında kendimi korumaya alıyorum. 

Ayrıca 600 Euro uçuş tazminatı için bu tarz sigortalar hayat kurtarır.  (İptal, gecikme, kayıp vs): Compensair

Kullandığım Ekipmanlarım

Güvenli internet kullanımı için olmazsa olmaz VPN

Bizzat kullandığım Nordvpn 

ama tavsiye ettiğim ikinci marka ise Hotspot Shield 

Yurtdışına en ucuz PARA gönderme ve alma

Bankalar bu konuda çok acımasız. Bilmiyorum yurtdışında para çekmeyi, göndermeyi ve alamayı denediniz mi ama bankalar aracılığı ile bu iş remen soygun….Transferwise çıkana kadar bize neler çektirmişler dedim. Kullanın kullandırtın.

Share on facebook
PAYLAŞ
Share on twitter
TWİT AT
Share on whatsapp
GÖNDER

İLGİLİNİ ÇEKEBİLİR

Emre Durmuş

Emre Durmuş

6 yıl önce çıktığım dünya turunda şimdiye kadar 60'dan fazla ülkede bulundum. Elimden geldiği kadar youtube kanalım ve seyahat blogumda en iyi tavsiyelerimi ve yol günlüklerimi paylaşıyorum.

Maceraya Katıl

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir