Efsane Koh Phangan Adası Partileri, Tayland

Koh Phangan adası,Tayland Dolunay Partisi ile bilinen bir ada iken şimdi birbirinden farklı konseptlerde 7 tane büyük partiye ev sahipliği yapıyor. Tayland’ın en büyük partileri bu adada gerçekleşiyor.

Tayland Partileri

Full Moon Partisi (Dolunay Partisi)

Yaklaşık 60 bin insanın bir plajda deliler gibi sabaha kadar dans ettiği ünlü Tayland Dolunay Partisi. Haad Rin plajında kutlanan bu parti ücretsiz ama girişte bağış amaçlı 100 ringit (8 tl) alıp size bir bileklik veriyorlar. Bu toplanan para ile partiden geriye kalan çöpler ve pislikler temizleniyor.

Tayland Dolunay Partisi Ne Zaman?

Her ayın dolunay zamanı kutlanan Tayland Dolunay Partisinin tarihleri ise şöyle;

 • 21 Mayıs 2016
 • 19 Haziran 2016
 • 21 Temmuz 2016
 • 18 Ağustos 2016
 • 16 Eylül 2016
 • 17 Ekim 2016
 • 14 Kasım 2016
 • 14 Aralık 2016
 • 25 Aralık 2016
 • 31 Aralık 2016
 • 12 Ocak 2016
 • 11 Şubat 2016

Jungle Experience

Jungle Partisi ormanın içinde kutlanan ve bence bu adanın en iyi partisi. Saykodelik rengarenk konsepti, gelen insanların kalitesi ve müzik dengesinin en iyi olduğu parti. Giriş ücreti 600 Baht. Eğer ödemek istemezseniz benim yaptığım gibi ormanın içinden girebilirsiniz. Bu partiye ulaşım ister motorunuzla isterse paylaşımlı pikap taksilerle gelebilirsiniz. Taksinin ücreti kişi başı 100 baht.

Tayland Dolunay Partisi
Tayland Dolunay Partisi

Half Moon Partisi

Bu parti Jungle experience ile hemen hemen aynı partidir. Yarım ay zamanı ormanın içinde kutlanıyor. Goa müzikleri çalıyor. Ayrıca anlamsız bir şekilde bu parti adanın en pahalı partisidir. 1000 Baht. Ücretsiz girmek mümkün. Bunun için taksilerin sizi bıraktığı yerden sol tarafa doğru park alanı göreceksiniz. Burada ormanın içine girerek 5 dakika sonra kendinizi partide bulabilirsiniz. Ulaşım yine aynı şekilde adanın herhangi bir yerinden 100 baht vererek taksilerle gelebilirsiniz.

Blackmoon Culture

Blackmoon partisi sahilde kutlanan diğerlerine oranla daha az kişinin katıldığı ateş showlarının yapıldığı goa müziklerin çaldığı bir parti. Buraya giriş ücreti 600 bath ama plajdan dolaşarak ücretsiz girebilirsiz.

Eden Partisi

Bu partiye ulaşım Haad Rin yani Full Moon partisinin kutlandığı plajdan bot ile gidiliyor. Parti ücretsiz fakat gidiş geliş bot ücreti 600 bath tutuyor. Bu adanın en iyi partisi olduğunu bir çok kez duydum. Ben gitmedim giderseniz yorumunuzu bekliyor olacam.

Loy Lai Partisi

Bu parti genel olarak adada yaşayan insanların katıldığı ve herkesin herkesle muhabbet ettiği bir parti. Samimi bir ortamı olması ve sahilde duran botun üstünde kutlanıyor olması kendine has bir hava yaratıyor.

Waterfall Partisi

Maya Partisi

Bu iki partinin yerleri ulaşım bilgisi ve daha fazla hakkında bilgi almak için. kophangan.com

Beni Instagram’dan takip edin: @yolgunlukleri
Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Benzer Yazılarım

Sırt Çantamda Neler Var? Tüm Ekipmanlarım + Fiyat/Performans

Araba İle Ege ve Akdeniz Turu Yapacaklara Tavsiyeler

Kabak Koyu Hakkında Her Şey 2023 (Kamp, HAZIRLIK, ULAŞIM ve Aktiviteler)

emre durmuş

Emre Durmuş

6 yıl önce çıktığım dünya turunda şimdiye kadar 60’dan fazla ülkede bulundum. Elimden geldiği kadar youtube kanalım ve seyahat blogumda en iyi tavsiyelerimi ve yol günlüklerimi paylaşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir