Sokak Sanatı Bubble ( baloncuk ) yaparak para kazanmak


Sokak Sanatı Bubble Yaparak Para Kazanmak

İstanbul’da yaşarken Couchsurfing üzerinden ağırladığım Fransız iki çirf vardı. Yıllardan beri dünyayı geziyorlar ve neredeyse hiç paraya ihtiyaç duymuyorlardı. Paraya ihtiyaç duydukları zaman da sokak showları yaparak bunu çıkartıyorlar. Bende merak ettim ne tür sokak showları yapıyorsunuz diye sordum. Hiç de alışık olmadığım bir sokak gösterisi ile karşılaştım. Bubble yaparak para kazanıyorlardı. Bende kaldığı süre boyunca her gün Taksim, Kadıköy, Eminönünde gidip beraber yaptık.  Banada nasıl yapılacağını öğrettirler. Böylelikle bende gezerken para kazanabilecektim. Olimpos’ta, Galata’da Kadıköy’de bende bunu deneyerek para kazandım. Onlardan edindiğim bilgiyi sizinle paylaşmak istedim. Belki birileri denemek ister ve yapar. Yararlı olması dileğimle

Bubble aslında ilaç ve iki çubuk kullanarak yapılan dev baloncuklardır.

Bunu yapmak oldukça kolay ve bu oldukça ilgi çeken bir sokak sanatıdır.

Gerekli malzemeler;

  • Bulaşık deterjanı
  • Kola
  • Toz şeker
  • Bir kap
  • İki adet çubuk
  • Bir miktar pamuk kumaş parçası yada pamuktan yapılmış ip

 1. Adım

Önce kumaşı yırtarak ip oluşturuyoruz. Bu sizin t-shirtünüzde olabilir.

Bu ipi birbirine paralel duran uzaktaki iki çubuğun ucuna bağlıyoruz. Sonra 1 metre kadar bir ip parçasını kesip aynı uçlara bağlıyoruz. Sonuç olarak çubukları elimize aldığımızda yarım çember ya da oval bir şekil oluşuyor. Eğer bu aşamada sorun yaşıyorsanız özelden yazabilirsiniz.
2.Adım

Elimizdeki kaba bol miktarda bulaşık deterjanı ( benim önerim ferry limon ) koyuyoruz. Bir avuç şeker ve yarım bardak kola koyup 5 dk karıştırdıktan sonda karışımımız hazır.
3.Adım

Çubuğun uçlarından paralel bir şekilde tutarak karışıma batırıp rüzgarsız olan bir yerde bir şekilde etrafınızda dönerek ya da yürüyerek balonlar oluşturuyorsunuz. Burada kendi yaratıcılığınızı katabilir dans edebilirsiniz. İlk başta olmayabilir ya da hemen patlar bu biraz zaman alacaktır. Yanınızda bir speaker olması güzel müzikler insanların ilgisini çekecektir.
Denemekten vazgeçmeyin. Her türlü sorunuz için yardım etmekten mutluluk duyarım. Yazmaktan çekinmeyin.
Diğer yolda para kazanma yolları için buyrunuz.


Hayat Paylaşınca Güzel :)

5
Emre Durmuş
Herkesin bir hayat hikayesi vardır ve bu yolu bireyin kendisin çizdiğine inanırım. Bende kendi hayat hikayemi yazmak, kalıplaşmış yaşam tarzlarından dışarı çıkmak istedim. Istanbul’da ki 3. Yılımın sonlarına doğru önce yaşadığım evdeki tüm eşyalarımı satıp hiç bir şeye sahip olmama duygusunu yaşadım. Daha sonra ise okulumu ve işimi bıraktım. Şimdi bir sırtçancam ve ben dönüşü belli olmayan bir dünya turundayım.

Yorumlar 9

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Merhaba sizin karışımı denemedin fakat gliserinli olanı denedim oluyor amma tam istediğim gibi değil cabuk patlıyor şimdi sızın dediğinizi deneyeceğim sonucu yazarim

    1. Deneyememişsiniz demekki, nerede takıldığınızı yazarsanız yardımcı olurum. Malzemeleri doğru oranda koymak lazım. İpin pamuk olması lazım bunlar tam ise olmaması mümkün değil. Rüzgarsız bir yer bulduğunuzda yapabilirsiniz.

  2. merhaba ben antalyadan anıl öğrenciyim ve gezgin olmak istiyorum ama cesaretimde yok + paramda pek fazla değil e malum öğrenciyiz agaaa 🙂 yazılarınız cok ilgimi cekti bunları okuduktan sonra biraz cesaretlendim doğrusu 2 yıllık pasaport ucreti sadece 82.5 tl mi ? mail adresime bi kac bilgi gönderirseniz sevinirim.böylelikle 2 kişiye yardımcı olmus olucaksınız.vizesiz yerleri gezmek istiyorum coğu yazılarınızı okudum alconferences e girdim cözemedim benim adıma bir davet mektubu hazırlarsanız okul ıcın cok memnun olurum tesekkürler

Sokak Sanatı Bubble ( baloncuk ) yaparak para kazanmak

GİRİŞ

Giriş Yap
Hesabım
sign up

Paralonı Sıfırla

Önceki sayfaya dön
GİRİŞ

sign up

Bize Katıl

Önceki sayfaya dön
GİRİŞ
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE