Türkiye’de Otobüs ile Seyahat Etmek


Uzun zamandır otostop ile gezen eden biri olarak otobüs ile seyahat etmek bana oldukça sıkıcı geliyor. Sürekli aynı koltukta oturmak, yolda gördüğüm yerleri hızlıca geçmek, yolculuğu yeterince sindirememek hiç de bana göre değil. Ama kimi zaman oluyor ki, otostop çekmek için yeterli enerjim olmuyor, hasta oluyorum ya da taşımam gereken eşyalarım oluyor. O zaman otobüs en güzel alternatif oluyor. Çocukluğumdan beri Ankara – Hatay hattını defalarca otobüs ile gittim. O yüzden otobüs ile seyahat etmek çocukluğumun bir parçası benim için. Çocukluk anılarıma her zaman bir şekilde dahil olur.

– Türkiye’nin Dünya kupası maçında 3. olduğu bir dönem vardı, yanlış hatırlamıyorsam 2002 yılları, işte o maçlar her zaman otobüste denk gelirdi. Yolcularla hep beraber bağırdığımız, alkışladığımız yolculuklar.

– Ya da Ankara’da 3 ay yaz tatilini geçirdikten sonra, tekrar Hatay’a dönerken Adana’da mola verirdik. Otobüsün kapısı açıldığı anda içeriye dolan nem ve sıcaklığı hiç bir zaman unutamam.


O dönemlerde çok iyi hatırlıyorum, tüm otobüs firmalarını tek tek geziyorduk. Hangisinde bilet var?, hangi günler var? Hangisi daha ucuz, can kenarı boş mu?  diye akşama kadar soruyorduk. Sonuç olarak en uygunu bulana kadar

Şimdi ise her şey çok kolay. Artık uygun biletleri karşılaştırarak,en uygun tarih ve fiyatları rahatça seçerek her türlü seyahat işlemimizi yapabiliyoruz, uçak ve otobüs biletlerinden, otel rezervasyonlarına kadar online bilet ve  seyahat hizmetleri çok gelişti.

Ülkemizde kara yolu taşımacılığının yaygınlığı ve önemi düşünüldüğünde benzer bir hizmetin ne kadar önemli olduğu aşikar. oBilet.com, online otobüs biletleri için, seçme, görme ve en uygun fiyattan bilet alma özgürlüğünü bizlere sunmak için yola çıktı ve sunduğu başarılı hizmetle ilk günden beri kalitesini geliştirmekte. Şubat 2015’te de Mastercard tarafından Avrupa’nın en iyi seyahat uygulaması seçildi.

indiroBilet üzerinden istediğiniz lokasyonu girip onlarca anlaşmalı otobüs firmasının tarih ve fiyatlarını listeleyebilir, en uygun bileti gördükten sonra, koltuğunuzu da seçerek satın alabilirsiniz, hem de herhangi bir ek ücret ödemeden.

 

Eminim birçoğunuz ” Sanane bundan, Dünya turundasın önüne bak diyebilir ” Haklısınız bir yerde. Ama eğer bir blog yazıyorsam, bunun belli başlı amaçları var. Benim için en önemli olan ise insanlara doğru ve yararlı bilgiler verebilmek. Kendim deneyimlediğim ve yararlı bulduğum bir çok bilgiyi buradan paylaşmaktan keyif alıyorum.

Otobüs yolculukları hepimiz için özel anlar biriktirir. Molalarda içilen ayranın, yolları izleyerek uyuyakalmanın da ayrı bir keyfi var. Tabii her şeyin başı “oBilet”i almakla başlıyor. Saat kaçta hangi otobüs seferleri var, yer kaldı mı gibi sorular için telefon başında beklemeden ya da acentelere ve otogarlara gitmeden, oBilet ile tanışın, ücretsiz kullanmaya hemen başlayın.

obilet.com-obilet-yollarda

Ayrıca geçen yıl birçok seyahat bloggerı da gezginler de oBiletYollarda etkinliği ile oBilet’i bizzat denedi, oldukça memnun kaldı. Bunları bizzat kendilerini takip ettiğim için biliyorum.

 

oBilet, sosyal medya hesaplarında güzel kampanyalar da sunuyor, takipte kalmakta fayda var.
Tanışmak için: Online Otobüs Bileti

Not : Obilet firması dünya turumu desteklemek için maddi yardımda bulundu bende onların kim olduğunu, nasıl işler yaptıklarını dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım.


Hayat Paylaşınca Güzel :)

1
Emre Durmuş
Herkesin bir hayat hikayesi vardır ve bu yolu bireyin kendisin çizdiğine inanırım. Bende kendi hayat hikayemi yazmak, kalıplaşmış yaşam tarzlarından dışarı çıkmak istedim. Istanbul’da ki 3. Yılımın sonlarına doğru önce yaşadığım evdeki tüm eşyalarımı satıp hiç bir şeye sahip olmama duygusunu yaşadım. Daha sonra ise okulumu ve işimi bıraktım. Şimdi bir sırtçancam ve ben dönüşü belli olmayan bir dünya turundayım.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye’de Otobüs ile Seyahat Etmek

GİRİŞ

Giriş Yap

Hesabım
sign up

Paralonı Sıfırla

Önceki sayfaya dön
GİRİŞ

sign up

Bize Katıl

Önceki sayfaya dön
GİRİŞ
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE