Türkiye’de Otobüs ile Seyahat Etmek

otobüs ile seyahat

Uzun zamandır otostop ile gezen eden biri olarak otobüs ile seyahat etmek bana oldukça sıkıcı geliyor. Sürekli aynı koltukta oturmak, yolda gördüğüm yerleri hızlıca geçmek, yolculuğu yeterince sindirememek hiç de bana göre değil. Ama kimi zaman oluyor ki, otostop çekmek için yeterli enerjim olmuyor, hasta oluyorum ya da taşımam gereken eşyalarım oluyor. O zaman otobüs en güzel alternatif oluyor. Çocukluğumdan beri Ankara – Hatay hattını defalarca otobüs ile gittim. O yüzden otobüs ile seyahat etmek çocukluğumun bir parçası benim için. Çocukluk anılarıma her zaman bir şekilde dahil olur.

– Türkiye’nin Dünya kupası maçında 3. olduğu bir dönem vardı, yanlış hatırlamıyorsam 2002 yılları, işte o maçlar her zaman otobüste denk gelirdi. Yolcularla hep beraber bağırdığımız, alkışladığımız yolculuklar.

– Ya da Ankara’da 3 ay yaz tatilini geçirdikten sonra, tekrar Hatay’a dönerken Adana’da mola verirdik. Otobüsün kapısı açıldığı anda içeriye dolan nem ve sıcaklığı hiç bir zaman unutamam.


Bu bölge için en çok işine yaracak olan yardımcı bilgilerO dönemlerde çok iyi hatırlıyorum, tüm otobüs firmalarını tek tek geziyorduk. Hangisinde bilet var?, hangi günler var? Hangisi daha ucuz, can kenarı boş mu?  diye akşama kadar soruyorduk. Sonuç olarak en uygunu bulana kadar

Şimdi ise her şey çok kolay. Artık uygun biletleri karşılaştırarak,en uygun tarih ve fiyatları rahatça seçerek her türlü seyahat işlemimizi yapabiliyoruz, uçak ve otobüs biletlerinden, otel rezervasyonlarına kadar online bilet ve  seyahat hizmetleri çok gelişti.

Ülkemizde kara yolu taşımacılığının yaygınlığı ve önemi düşünüldüğünde benzer bir hizmetin ne kadar önemli olduğu aşikar. oBilet.com, online otobüs biletleri için, seçme, görme ve en uygun fiyattan bilet alma özgürlüğünü bizlere sunmak için yola çıktı ve sunduğu başarılı hizmetle ilk günden beri kalitesini geliştirmekte. Şubat 2015’te de Mastercard tarafından Avrupa’nın en iyi seyahat uygulaması seçildi.

 

oBilet üzerinden istediğiniz lokasyonu girip onlarca anlaşmalı otobüs firmasının tarih ve fiyatlarını listeleyebilir, en uygun bileti gördükten sonra, koltuğunuzu da seçerek satın alabilirsiniz, hem de herhangi bir ek ücret ödemeden.

Eminim birçoğunuz ” Sanane bundan, Dünya turundasın önüne bak diyebilir ” Haklısınız bir yerde. Ama eğer bir blog yazıyorsam, bunun belli başlı amaçları var. Benim için en önemli olan ise insanlara doğru ve yararlı bilgiler verebilmek. Kendim deneyimlediğim ve yararlı bulduğum bir çok bilgiyi buradan paylaşmaktan keyif alıyorum.

Otobüs yolculukları hepimiz için özel anlar biriktirir. Molalarda içilen ayranın, yolları izleyerek uyuyakalmanın da ayrı bir keyfi var. Tabii her şeyin başı “oBilet”i almakla başlıyor. Saat kaçta hangi otobüs seferleri var, yer kaldı mı gibi sorular için telefon başında beklemeden ya da acentelere ve otogarlara gitmeden, oBilet ile tanışın, ücretsiz kullanmaya hemen başlayın.

 

Ayrıca geçen yıl birçok seyahat bloggerı da gezginler de oBiletYollarda etkinliği ile oBilet’i bizzat denedi, oldukça memnun kaldı. Bunları bizzat kendilerini takip ettiğim için biliyorum.

oBilet, sosyal medya hesaplarında güzel kampanyalar da sunuyor, takipte kalmakta fayda var.
Tanışmak için: Online Otobüs Bileti

Not : Obilet firması dünya turumu desteklemek için maddi yardımda bulundu bende onların kim olduğunu, nasıl işler yaptıklarını dilim döndüğünce anlatmaya çalıştım.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Benzer Yazılarım

Sırt Çantamda Neler Var? Tüm Ekipmanlarım + Fiyat/Performans

Araba İle Ege ve Akdeniz Turu Yapacaklara Tavsiyeler

Kabak Koyu Hakkında Her Şey 2023 (Kamp, HAZIRLIK, ULAŞIM ve Aktiviteler)

emre durmuş

Emre Durmuş

6 yıl önce çıktığım dünya turunda şimdiye kadar 60’dan fazla ülkede bulundum. Elimden geldiği kadar youtube kanalım ve seyahat blogumda en iyi tavsiyelerimi ve yol günlüklerimi paylaşıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir