Uçuş Öncesi Bilmeniz Gerekenler 

ucuz uçak bileti

İÇERİK HARİTASI

Kuşların uçabilme özelliklerinden esinlenilerek yapılan en güzel icat uçaktır. Belki de hayattaki en eğlenceli şeylerden bir tanesidir. Uçak fobisi olmayanların hayatlarını çok yönlü kolaylaştıracak bir şey. Uçak fobisini uçağa binmekten korkmak diye tanımlayabiliriz. Genelde yükseklik korkusu olan insanları etkiliyor ya da daha öncesinde hayatlarının bir evresinde uçağa dair olumsuz bir şey yaşamış olan insanları. Fakat uçaktan korkmayan insanlar bu icadı olumlu yönde değerlendirebilirler. İlk olarak uçak insanların zamanından çalmaz aksine onların işlerini halledebilmeleri için ekstra zaman sağlar. Uzak mesafelere çok kısa sürelerde ulaşılabilirler. Eskiden sadece yurt dışına seyahat için kullanılan uçaklar artık günümüzde şehirlerarası da kullanılıyor. Ülkemizde bir bölgeden diğer bölgeye gitmek de çok uzun zaman alabiliyor. Bu nedenle şehirlerarası yolculukta da eğer havaalanı varsa uçak kullanmak oldukça mantıklıdır. Diğer seyahat türlerinden biraz daha pahalı olmasına rağmen tercih edilme oranı da yüksektir çünkü daha kolay bir seyahat türüdür.

Uçakla Seyahat Etmenin Avantajları ve Dezavantajları

Uçak seyahatleri sadece zaman bakımından avantajlı değil. Bir çok yönden avantajları var. Öncelikle uzun seyahatlerin yorgunluğu uçak yolculuklarında yaşanmaz. Bu uzun seyahatlerin getirdiği bacak ağrıları, vücutta ağrılarını yaşamazsınız. Önceden planlanan bir seyahat için çok ucuz fiyata da daha önceden bilet alarak bir yolculuk yapılabiliyor. Her şeyi gökyüzünden seyrederek huzur içinde bir yolculuk yapmak da yine size sunduğu avantajlardan bir tanesidir. Uçak yolculukları kişiyi her şekilde konforlu hissettirmektedir. Bu nedenle imkan olduğu sürece tercih edilmelidir. Fakat  her şeyde olduğu gibi avantajlarının yanında dezavantajıda da vardır. Uçakla seyahat etmenin dezavantajlarından en önemlisi de sağlık problemleridir. Eğer çok ciddi sağlık problemleri yaşıyorsanız ki doktora danışmadan asla uçak seyahatleri önerilmez,  bu seyahat türü sizin için riskli olabilir.

Çok öncesinden planlı bir yolculuğunuz olmazsa eğer sonrasında en pahalı ulaşım tipidir uçak seyahatleri. Bu nedenle çok büyük meblağlar ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bunun önüne geçmek için ise çok önceden planlı yolculuklar tercih edilmelidir.

Uçak Yolculuğu Öncesi Bilinmesi Gerekenler:

Uçuş öncesi bazı bilinmesi gereken kurallar vardır. Bu nedenle uçuş öncesi hazırlıklar yapılmalıdır. Uçuş öncesi yapılması gereken hazırlıklar;

  • Uçak bileti satın alma
  • Bagaj hazırlık
  • Check-in
  • Check-in sonrası
  • Uçakta yerini alma
  • Uçuşa hazırlık
  • Varış

Bir diğer dikkat edilmesi gereken de bagaj hazırlığıdır. Uçuşlarda bagaj oldukça önemlidir. Ve elbette bunun için bir kısıtlama vardır. Uçaklarda her şeyi taşımanız mümkün değildir bu nedenle en fazla 20 kiloya kadar eşya taşıyabilmektesiniz. Bundan sonrası ücretlidir.

Bir diğer seçenek de check-in kısmıdır. Bunun için çok uzun zamanlar harcayabilirsiniz. Bu nedenle yolculuktan 1,5 saat önce hava alanında bulunmanız gerekir, en az 45 dakika öncede check in işlemlerinizi bitirmeniz gerekir. Check in sonrası da güvenlik kontrolü işlemleri başlamaktadır. Eşyalarınızı x-ray cihazından geçirmeniz gerekiyor. Bir diğer aşama da uçakta yerini alma ve uçuşa hazırlanma aşamasıdır. Anonslar yapılıp, uçağınızın havalanmasıyla yolculuğunuzun tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz. Varış noktasında da uçağın kapılarının açılması beklenmelidir ve bundan sonra eşyalarınızın getirileceği bölüme geçerek bir süre beklemeniz gerekecektir.

Bilet Fiyatları

Daha öncesinde de defalarca bahsettiğimiz gibi uçuş fiyatları önemli ölçüde yüksektir. Bu konuda da avantaj sağlamak için önceden temin etmek gerekmektedir. Böylece hem uçuşun tadını çıkarabilir hem de ucuza bilet almanın maddi rahatlığını yaşarsınız. Bu konuda internetten alışveriş yapmanın ve sürekli takipte olmanın avantajını yaşayabilirsiniz. Bu tarz güvenle alışveriş yapabileceğiniz sitelerden bir tanesi de  https://www.birucak.com  adresidir. Uçuş konusunda ve daha ucuz bilet temin etme açısından en güvenilir sitelerden bir tanesidir. Uçuşlarınızdan önce bir göz atmanız önerilir.

Rezervasyon İçin En İyi Tavsiyelerim

1- Bu iki siteyi kullanarak otel rezervasyonlarını yapabilirsin. Genelde en iyi sonucu verirler.

Share on facebook
PAYLAŞ
Share on twitter
TWİT AT
Share on whatsapp
MESAJ GÖNDER

İLGİLİNİ ÇEKEBİLİR

Emre Durmuş

Emre Durmuş

6 yıl önce çıktığım dünya turunda şimdiye kadar 60'dan fazla ülkede bulundum. Elimden geldiği kadar youtube kanalım ve seyahat blogumda en iyi tavsiyelerimi ve yol günlüklerimi paylaşıyorum.

Maceraya Katıl

2 Yorum var

  1. şili santiago ya ucuz yolla gitmek istiyorum sengel avrupa vizem var bana yardımcı olurmusun almanya italya ispanya olan yerere ucretsız gıdebılırım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MACERAYA KATIL!

En iyi gezi tavsiyelerimi Direk olarak Sana göndermemi ister misin?

ÜCRETSİZ Mail listeme katıl