Uçuş Öncesi Bilmeniz Gerekenler 


Kuşların uçabilme özelliklerinden esinlenilerek yapılan en güzel icat uçaktır. Belki de hayattaki en eğlenceli şeylerden bir tanesidir. Her yönlü uçak fobisi olmayanların hayatlarını kolaylaştıracak bir şey. Uçak fobisi uçağa binmekten korkmak diye tanımlayabiliriz. Genelde yükseklik korkusu olan insanları etkiliyor. Ya da daha öncesinde hayatlarının bir evrelerinde uçağa dair olumsuz bir şey yaşamış olan insanlarda oluşan bir korku. Fakat uçaktan korkmayan insanlar bu icadı olumlu yönde değerlendirebilirler. İlk olarak uçak insanların zamanlarından çalmaz aksine onların işlerini halledebilmeleri için ekstra zaman sağlar. Uzak mesafelere çok kısa sürelerde ulaşılabilir. Eskiden sadece yurt dışına seyahat için kullanılan uçaklar artık günümüzde şehirlerarası da kullanılıyor. Ülkemizde bir bölgeden diğer bölgeye gitmek de çok uzun zaman alabiliyor. Bu nedenle şehirlerarası yolculukta da eğer havaalanı varsa uçak kullanmak oldukça mantıklıdır. Diğer seyahat türlerine göre biraz daha pahalı olmasına rağmen tercih edilme oranı da yüksektir çünkü daha kolay bir seyahat türüdür.

Uçakla Seyahat Etmenin Avantajları ve Dezavantajları

Uçak seyahatleri sadece zaman bakımından avantajlı değil. Bir bakıma birçok avantajları var. Öncelikle uzun seyahatlerin yorgunluğunu uçak yolculuklarında yaşamaz ve bunun getirdiği bacak ağrıları, vücutta ağrılar yaşamazsınız. Fiyat konusu da önceden planlanan bir seyahat için çok ucuz fiyata daha önceden bilet alarak bir yolculuk yapılabiliyor. Her şeyi gökyüzünden seyrederek huzur içinde bir yolculuk yapmak da yine sizin için avantajlardan bir tanesidir. Uçak yolculukları kişiyi her şekilde konforlu hissettirmektedir. Bu nedenle imkan olduğu sürece tercih edilmelidir. Fakat elbette her şeyde olduğu gibi avantajın olduğu yerde dezavantaj da vardır. Bu nedenle uçakla seyahat etmenin dezavantajlarından bir tanesi de sağlık problemleridir. Eğer çok ciddi sağlık problemleri yaşıyorsanız ki doktora danışmadan asla uçak seyahatleri önerilmez,  bu seyahat türü sizin için riskli olabilir.

Çok öncesinden planlı bir yolculuğunuz olmazsa eğer sonrasında en pahalı ulaşım tipidir uçak seyahatleri. Bu nedenle çok büyük meblağlar ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bunun önüne geçmek için ise çok önceden planlı yolculuklar tercih edilmelidir.

Uçak Yolculuğu Öncesi Bilinmesi Gerekenler:

Uçuş öncesi bazı bilinmesi gereken kurallar vardır. Bu nedenle uçuş öncesi hazırlıklar yapılmalıdır. Uçuş öncesi yapılması gereken hazırlıklar;

  • Uçak bileti satın alma
  • Bagaj hazırlık
  • Check-in
  • Check-in sonrası
  • Uçakta yerini alma
  • Uçuşa hazırlık
  • Varış

Bir diğer dikkat edilmesi gereken de bagaj hazırlığıdır. Uçuşlarda bagaj oldukça önemlidir. Ve elbette bunun için bir kısıtlama vardır. Uçaklarda diğer yolculuklarınız gibi her şeyi taşımanız mümkün değildir bu nedenle en fazla 20 kiloya kadar eşya taşıyabilmektesiniz. Bundan sonrası ücretlidir.

Bir diğer seçenek de check-in kısmıdır. Bunun için çok uzun zamanlar harcayabilirsiniz. Bu nedenle yolculuktan 1,5 saat önce hava alanında bulunmanız gerekir en az 45 dakika öncede check in işlemlerinizi bitirmeniz gerekir. Check in sonrası da güvenlik kontrolü işlemleri başlamaktadır. Eşyalarınızı x-ray cihazından geçirmeniz gerekiyor. Bir diğer aşama da uçakta yerini alma ve uçuşa hazırlanma aşamasıdır. Anonslar yapıldıktan sonra uçağınızın da havalanmasıyla yolculuğunuzun tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz. Varış noktasında da uçağın kapılarının açılması beklenmelidir ve bundan sonra eşyalarınızın getirileceği bölüme geçerek bir süre beklemeniz gerekecektir.

Bilet Fiyatları

Daha öncesinde de defalarca bahsettiğimiz gibi uçuş fiyatları önemli ölçüde yüksektir. Bu konuda da avantaj sağlamak için önceden temin etmek gerekmektedir. Böylece hem uçuşun tadını çıkarabilir hem de ucuza bilet almanın maddi rahatlığını yaşarsınız. Bu konuda internetten alışveriş yapmanın ve sürekli takipte olmanın avantajını yaşayabilirsiniz. Bu tarz güvenle alışveriş yapabileceğiniz sitelerden bir tanesi de https://www.birucak.com adresidir. Uçuş konusunda ve daha ucuz bilet temin etme açısından en güvenilir sitelerden bir tanesidir. Uçuşlarınızdan önce bir göz atmanız önerilir.


Hayat Paylaşınca Güzel :)

0
Emre Durmuş
Herkesin bir hayat hikayesi vardır ve bu yolu bireyin kendisin çizdiğine inanırım. Bende kendi hayat hikayemi yazmak, kalıplaşmış yaşam tarzlarından dışarı çıkmak istedim. Istanbul’da ki 3. Yılımın sonlarına doğru önce yaşadığım evdeki tüm eşyalarımı satıp hiç bir şeye sahip olmama duygusunu yaşadım. Daha sonra ise okulumu ve işimi bıraktım. Şimdi bir sırtçancam ve ben dönüşü belli olmayan bir dünya turundayım.

Yorumlar 2

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. şili santiago ya ucuz yolla gitmek istiyorum sengel avrupa vizem var bana yardımcı olurmusun almanya italya ispanya olan yerere ucretsız gıdebılırım

Uçuş Öncesi Bilmeniz Gerekenler 

GİRİŞ

Giriş Yap

Hesabım
sign up

Paralonı Sıfırla

Önceki sayfaya dön
GİRİŞ

sign up

Bize Katıl

Önceki sayfaya dön
GİRİŞ
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE