Urb Advisor Nedir? Neden Kullanmalıyız?

Urb Advisor Nedir? Seyahat tavsiyeleri sunan aynı zamanda bir arama motoru gibi çalışan bir web uygulaması. Gitmek istediğiniz şehirler hakkında oraya daha önce gitmiş, orada yaşayan veya o şehre gitmeyi planlayan insanların yorumlarını görebiliyorsunuz. Böylelikle bir yer hakkında tek görüş yerine farklı görüşlerden insanların yorumlarını sade ve basit bir platformdan okuyabiliyorsunuz. Yani şiddetle kullanmanızı tavsiye ettiğim bir uygulama.

urb advisor nedir?
urb advisor nedir?

Mesela yakın zamanda İstanbul'a gitmeyi planlıyorsunuz. Arama motoruna İstanbul yazdığınız zaman o şehir hakkında yapılmış yorumlar yanı sıra, küçük bir dokunuşla o yerin internet hızından tutun, yemeklerin ortalama fiyatlarına, hava kalitesinden, gece hayatı puanına, İngilizce konuşma oranına, şehrin güvenli olup olmadığını kadar gösteren puan tablosu bulunmakta. Yada diyelim yamaç paraşütü yapmak istiyorsunuz, arama motoruna yamaç paraşütü yazdığınızda size en güzel yamaç paraşütü yapabileceğiniz yerleri gösteriyor. (Türkçe daha sonra eklenecek)

urb advisor nedir?
urb advisor nedir?

Urb Advisor Nedir?

Tüm bunların yanı sıra birde tavsiyeler listesi yer alıyor. Aile ile gidilecek en güzel şehirleri sırayan algoritma, gece hayatı için gidilecek en güzel şehirler doğa için, tarih için, huzur için, kültür ve sanat için macera için size en güzel yerleri sırayan tavsiyeler bulunmakta. Yine istediğiniz yer hakkında insanları yorumlarını görebiliyorsunuz.
Herşeyden önce sade ve kolay ulaşılabilir olması üzerinden durduğumuz en önemli yönü olacak. Durduğumuz diyorum çünkü bu girişimin bir parçası oldum.

urb advisor nedir?
urb advisor nedir?

Daha bitmedi birde Koleksiyon bölümü var. Buradan en ucuz ülkeler, vizesiz ülkeler, Veganlar için en güzel yerler, Yalnız seyahat eden kadınlar için en ideal yerler vs diye bir koleksiyonlar bulunmakta.

urb-advisorkran-rurb-advisorsmi-2016-10-13-22-37-49

Bugün itibari ile 2 yıldan uzun süredir dünyanın 30'dan fazla ülkesinde 280'den fazla şehrinde bulundum. Bitmek bilmeyen bir enerji ile gezmeye devam ediyorum, edeceğim. Yalnız seyahat ederek kendi kişisel menkıbemde epey bir yol katettim. Bununla beraber seyahatim boyunca gördüğüm kültürler, coğrafyalar, insanlar ve şehirlerden faydalı bulduklarımla kendime bir şeyler katmaya çalıştım. Buradan paylaşarak sizlerede katkım olsun istedim, ve paylaşmaya devam edeceğim. Tüm bunları yaparken, bulurken, keşfederken faydalandığım şeyler oldu. İnsanlar, çeşitli kaynaklar, web siteleri, videolar.

Şimdi ise tüm bu tecrübelerimi bir yerde toplayıp, insanların daha kolay bilgiye ulaşmasını sağlamak için Uluslararası Bir girişim yaptık. Aslında buna ben dahil oluyorum. Daha önce benzer örnekleri olan ama yetersiz veya karmaşık bulduğum sistemler olduğu için daha kullanışlı ve fayda sağlayacak olanını geliştirmek istedik.

Buradan siteye ulaşabilirsiniz : Travel Search Engine

Bu süreçte destekleriniz benim için çok ama çok önemli. Siteye girerek yaşadığınız şehirler hakkında yorum yapabilirsiniz, daha önce ziyaret ettiğiniz şehirler hakkında yorum yapabilirsiniz. Sistem hakkında eleştirleri benimle paylaşabilirsiniz. Ayrıca ilerde sistemi kullanan kullanıcılar belli bir süre sonra ücretsiz konaklama, ücretsiz uçak bileti gibi ödüller alabilecek. Bunu sadece üye olarak ve kalite yorumlar yaparak sahip olabileceksiniz. Üye olmak için : Urb Advisor


Peki ben neden böyle bir girişim yaptım yada dahil oluyorum?


Çünkü, her şeyden önce faydalı olmasını umuyorum. Bununla beraber başarılı bir girişim olursa, seyahat aşığı bir insan olarak sürekli yolda olabileceğim. Seyahat edebileceğim, dünyanın gidilmedik yerini bırakmayacağım. Fotoğraf aşığı bir insan olarak buraları fotoğraflayabileceğim. Yani zengin olmak gibi bir hayalim yok, para hiç bir zaman beni cezbetmedi, etmeyecek. İyi bir iş çıkartırsam, varsın iyi yaptığım bir şey beni zengin etsin.

Global bir startup olmak için destekleriniz bu süreç içinde benim için çok önemli. Şuan için site içerisine yaptığınız her yorum destek olmak demektir
Sevgiler efenim ?

Uçak Bileti İçin Tavsiyelerim:

Uçak bileti ararken için genellikle en çok kiwi kullanıyorum. Bazen skyscanner ile de arama yapıyorum. Dünyanın 4 köşesine olan uçuşları karşılaştırmalı olarak gösteriyorlar. Bende en iyi fiyata alma fırsatı buluyorum.

En iyi fiyatlarda araç kiralama 

Seyahatlerimde araç kiralama yapacaksam mutlaka rentalcars.com ve discovercars ‘a bakıyorum. Bu ikisi en iyi sonuçları veriyorlar. Tüm büyük markaları kıyaslama fırsatı veriyor. 

En Ucuz Konaklama Tavsiyelerim:

Konaklamalarım için genellikle Airbnb kullanıyorum. En sevdiğim konaklama türü bu aralar. Ama eğer otel veya hostelde kalacaksam bu ikisini kullanıyorum.  agoda ve hostelworld Genellikle en iyi sonucu, en hızlı ve ekonomik olarak alıyorum.

Seyahat Sigortasını İhmal Etmeyin:

Seyahatlerimde ne yaşayacağım asla belli olmuyor. O yüzden genellikle Allianz en çok tercih ettiğim seyahat sağlık sigortası.  Yolculuk boyu hırsızlık, yaralanma ve hastalık durumlarında kendimi korumaya alıyorum. 

Ayrıca 600 Euro uçuş tazminatı için bu tarz sigortalar hayat kurtarır.  (İptal, gecikme, kayıp vs): Compensair

Kullandığım Ekipmanlarım

Güvenli internet kullanımı için olmazsa olmaz VPN

Bizzat kullandığım Nordvpn 

ama tavsiye ettiğim ikinci marka ise Hotspot Shield 

Yurtdışına en ucuz PARA gönderme ve alma

Bankalar bu konuda çok acımasız. Bilmiyorum yurtdışında para çekmeyi, göndermeyi ve alamayı denediniz mi ama bankalar aracılığı ile bu iş remen soygun….Transferwise çıkana kadar bize neler çektirmişler dedim. Kullanın kullandırtın.

Share on facebook
PAYLAŞ
Share on twitter
TWİT AT
Share on whatsapp
GÖNDER

İLGİLİNİ ÇEKEBİLİR

Emre Durmuş

Emre Durmuş

6 yıl önce çıktığım dünya turunda şimdiye kadar 60'dan fazla ülkede bulundum. Elimden geldiği kadar youtube kanalım ve seyahat blogumda en iyi tavsiyelerimi ve yol günlüklerimi paylaşıyorum.

Maceraya Katıl

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir