Dünya Turu 1. Gün | İspanya


Güneşin doğmasına az bi zaman kaldı, uzandığım kanepeden gökyüzündeki ışığı görebiliyorum.

Dünya Turu Sırtçantası Hazırlığı

 

Yerde bir sürü eşya var hepsini biraz önce Ezgi’nin uyuduğu odadan aldım koydum önüme. Uzun uzun baktım bana yol boyu arkadaşlık edecek eşyalarıma. Bi kaç T-shirt, kameram, bir kaç konserve yiyecek ve uyku tulumum biraz da ıvır zıvır var ; yolda ihtiyaç duyabileceğim şeyler işte. Çantamı sırtladığımda anladım ki tahminimden biraz ağır bir çantayla yola çıkıyorum. Bestami de salonda uyuya kalmış hadi kalk dünya turuna gidiyoruz diye uyandırdım, saat sabah 6’ya geliyor. Hadi dedi aldık çantalarımızı. Sıkıca sarıldım Ezgi’ye ve güneşin doğuşuyla bomboş sokaklarda havaalanına doğru yola koyulduk. Bugün o günün ilk günü dünya turu başlıyor.

 

Havaalanına varınca uykumuz açıldı yola çıkma heyecanı ile atladık uçağa ilk durak Madrid – İspanya. 5 saatlik uçuştan sonra Madrid havaalanına geldik ilk defa Shengen bölgesinden vizemle pasaport kontrolünden geçiyorum. Ertesi gün Real Madrid – Galatasaray maçı var şansımıza ayarlasak tutmaz. İndiğimizde kameramanlar vardı Galatasaray’ı bekliyorlarmış. Bizde bekledik onlarla beraber… Az sonra hepsi geldi, Muslera, Emre, Selçuk selamlaştık. Sonra atladık metroya şehir merkezine gittik. Yarınki maça 10 euro ya bilet aldık sonra stadın kenarında ki yeşil alana açtık çadırımızı 2 saat uyku çektik.

 

 

Emre Durmuş

 

İkimizde kendimizi iyi hissedince toplandık. Kocaman sırt çantalarımızla bilmediğimiz bir şehrin sokaklarındayız ve bu sefer bundan en az benim kadar zevk alan bir insanla beraberim. Canımız hangi sokağa girmek isterse oraya giriyoruz. İnsanlara saçma saçma sorular soruyoruz tanımadığımız adama durduk yere nasılsın diyoruz. İspanyanın Akdeniz ülkesi olduğunu unutmamak lazım 🙂

 

 


 

Yaklaşık 4-5 km yürüdükten sonra Sol meydadına geldik bizim oranın Taksim’i. Burda sokak showları efsane, işlerini çok iyi yapıyorlar ve gerçekten hak ediyorlar aldıkları parayı. Gece geç saate kadar zaman geçirdikten sonra haritada gördüğümüz yeşil alana gidip çadırımızı açtık uyuduk. Sabah kalktığımızda anlayacaktık ki burası Parlemento binasının bahçesi. Bugün maç günü Real Madrid – Galatasaray maçı var ve bunu Madrid’te izleyebildiğim için çok şanslı hissediyorum. Yarın uçağımız var Dünyanın En Uzun Tren Yolculuğunun başlayacağı ülke Fas’a doğru yol alacağız…

 


Hayat Paylaşınca Güzel :)

3
Emre Durmuş
Herkesin bir hayat hikayesi vardır ve bu yolu bireyin kendisin çizdiğine inanırım. Bende kendi hayat hikayemi yazmak, kalıplaşmış yaşam tarzlarından dışarı çıkmak istedim. Istanbul’da ki 3. Yılımın sonlarına doğru önce yaşadığım evdeki tüm eşyalarımı satıp hiç bir şeye sahip olmama duygusunu yaşadım. Daha sonra ise okulumu ve işimi bıraktım. Şimdi bir sırtçancam ve ben dönüşü belli olmayan bir dünya turundayım.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Dünya Turu 1. Gün | İspanya

GİRİŞ

Giriş Yap
Hesabım
sign up

Paralonı Sıfırla

Önceki sayfaya dön
GİRİŞ

sign up

Bize Katıl

Önceki sayfaya dön
GİRİŞ
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE