Kerala Gezi Rehberi , Hindistan | Yol Günlükleri


Kerala eyalati Hindistan kültürüne baş kaldırmış kominist yönetimin olduğu, ineklerin kesilip yendiği haklın okuma yazma oranının %99 olduğu doğasının tropikal adadan hiç bir farkın olmadığı hindistanın en güzel eyalati kanımca. Merkezi Kochi’dir. Eski adı Ernakulam.

Kerala’ya nasıl ulaşılır.

Buraya yapılan yurt içi ve yurt dışı uçuşlar elbette bulunmakta ama tren varken onları kim alır?
Goa’dan ve Balgulere üzerinden günde iki sefer direk trenler var. Varacağınız tren istasyonu Ernakulam sounth ‘dur.

Kerala ‘da gezilecek yerler

Alappuzha
Burası beni Kerala’ya çeken asıl yerdi. Hindistan ‘ın venedik’i diyebilirim. Geldiğimde iyiki gelmişim dediğim çok an oldu. Binlerce doğal su kanalları nehirlerin ve göllerin birleştiği bir sürü adacıkların olduğu ve bu adalarda yaşayan insanların ulaşımların kanolar boatlar olduğunu hayal edin. Adanın birinde bir okul diğerinde evi olan çocuklar hayal edin. Adı backwater diye geçen bu ağ gibi birbirine bağlı nehirlerde halk için ulaşım sağlayan boatlar 10 rp ( 50 kuruşa ) hepsini 2-3 saat boyunca gezmek mümkün. Tabi param var benim derseniz turistler için bir sürü şirket hazır bekliyor yemekli Houseboat turları kano kiralama vs.Munnar
Bir sürü tepeciklerin olduğu yemyeşil bölge, çay bahçeleriyle dolu yere ulaşmak Kochi merkezden 4 saat sürüyor.

Anna’s Ashra
Bu yer keralanın en popüler yerlerinden. Dünyada yaşayan iki kadın guru’dan birisi bu kadın ve on binlerce insan bu kadına sarılmak için tapınağa geliyorlar ve orada kalıyor. Herkese sarılan kadın bir çok kez haberlere konu olmuştur. Eğer spiritüel bir içtenliğiniz varsa bu kadının enerjinisi hissetmeniz kaçınılamaz.

Varkala Plajı
Bütün kerala halkının gittiği en ünlü plaj. Goa plajlarından sonra benim pek ilgimi çekmedi. Kochi merkezden trenle ulaşım 4 saat.

Tapınaklar
Keralada herhangi bir tapınağın festivallerini takip edin, en küçük temple bile bir hafta süren fillerle gösteriler yapılan dev festivaller düzenliyor.

Kerala Tapınak Festivali


Fort Kochi
Bir zamanlar kale bölgesi olan ve adınıda oradan alan kochinin turistlik bölgesi. Çin balıkçı ağları bulunan yere gün batımında gidip fotoğraf çekmek keyifli olacaktır.

 

Hindistan’nın Güneyinde bulunan Kerala Eyaleti

 


Hayat Paylaşınca Güzel :)

0
Emre Durmuş
Herkesin bir hayat hikayesi vardır ve bu yolu bireyin kendisin çizdiğine inanırım. Bende kendi hayat hikayemi yazmak, kalıplaşmış yaşam tarzlarından dışarı çıkmak istedim. Istanbul’da ki 3. Yılımın sonlarına doğru önce yaşadığım evdeki tüm eşyalarımı satıp hiç bir şeye sahip olmama duygusunu yaşadım. Daha sonra ise okulumu ve işimi bıraktım. Şimdi bir sırtçancam ve ben dönüşü belli olmayan bir dünya turundayım.

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kerala Gezi Rehberi , Hindistan | Yol Günlükleri

GİRİŞ

Giriş Yap
Hesabım
sign up

Paralonı Sıfırla

Önceki sayfaya dön
GİRİŞ

sign up

Bize Katıl

Önceki sayfaya dön
GİRİŞ
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE