Bali Gezilecek Yerler ve Yapılacak Aktiviteler

Bali Gezilecek yerler? Bali adası görülecek yerler ve Bali’de yapılacak aktiviteler.

Yazıyı okumadan önce video’yu izlemenizi tavsiye ederim. Bali gezilecek yerler listemdeki bir çok yeri bu video’da görebilirsiniz. iyi seyirler.

Bali gezilecek yerler listesi aslında çok uzun. Ben size kendi gittiğim yerleri birer birer anlatmaya çalışacam. Buralar en ünlü ve güzel yerleridir. Bunun gibi bir çok yeri olup sizin keşfetmenizi beklemektedirler.

Bali gezilecek yerler

1- Tanah Lot Tapınağı
Deniz’in içindeki bir kayanın üzerine inşa edilmiş ilginç bir tapınak. Ada’nın en ünlü Hindu tapınağı burası. Kuru dönemde adaya yürüyerek gidilebiliniyor.

2- Kuta Plajı, Seminyak Plajı, Double 6 Plajı
Bu üç plaj yanyana olan dev kumsal. Gün boyu burada keyif yapıp meyve Shake içebilir gün batımına doğru sahneye çıkan canlı müzik sanatçılarıyla biranızı yudumlayabilirsiz.

3- Uluwatu
Uluwatu Ada’nın Belkide en güzel günbatımını izleyebileceğiniz tapınak. Burası aynı Zaman’da Ünlü Keçak Dansının yapıldığı diğer bir yer. Kesinlikle Bali Ada’sında gelipte ziyaret edilmesi gezerken yerlerden.

4- Maymun Ormanı 
Ubud bölgesinde yer alan bu ormanda maymuna doyacaksınız. Bir orman düşünün içi komple maymunlarla dolu. Turistlik amaçlı içeride temizlik yapan görevliler ve maymunları beslemek için muz satan insanlarda var. Burada bir tavsiyede bulunmak istiyorum.

Muzların hepsini aynı anda göstermeyin, çantanızdan tek tek çıkartın ve telefon kamera gibi önemli eşyalarınıza dikkat edin. Alıp kaçabiliyorlar. Cüzi bir Giriş ücreti var ama yok ben ormana para vermem diyorsanız gişenin hemen solunda ki motor yolunu takip ederek 50 metre sonda köprüyü geçince sağ tarafa doğru ormanın içine girebilirsiniz.

5- Secret Kanyon
Burası gerçekten de bir sır. Çok az insan biliyor bende şans eseri keşfettim. 1,5 saatlik bir yürüyüşten sonra sonu cennet gibi kimsenin olmadığı pirinç tarlalarına çıkıyor. Ayrıca yine burada papatya tarlaları da var. Kanyonu bitirince sol taraftan devam ediyorsunuz daha sonra evlerin olduğu bölgeye gelince Doğu yönüne gitmeniz gerek.

6- Pirinç Terasları 
Pirinç terasları aslında Bali’nin her yerlerinde var. Ubud bölgesindekiler biraz turistik hale gelmiş ve geçiş ücreti talep ediyorlar. Benim tavsiyem secret canyonun sonundaki prinç terasları olacaktır.

7- Amed
Ada’nın Doğu yakasında olan bu plaj Volkan’ların etkisiyle siyah kumsala dönüşmüş. Burası kafa dinlemek için ve Mavi – Yeşil suyun tadını çıkarmak için güzel bir köşe.

8- Tirta Ganga Tapınağı
Amed’e giderken 10 Km kala yol üzerinde olan bu yer, güzelliği ile büyüleyici. Küçük bir yer olduğundan yarım saatlik bir mola yeterli olacaktır. Bu tapınaktaki suyun Hindistan – Varanaside ki gaj nehrinden geldiğine inanılıyor. Ve orada yıkanmak kutsal sayılıyor.

9- Kaplıca
Bali’de sıcak su kaynağı ne arıyor diyeceksiniz. Burayı hiç bir turist bilmiyor sadece yerli halkın gittiği bir yer. Bende Couchsurfing aracılığı ile kaldığım Çinli arkadasım sayesinde bu deneyimi yaşadım.

10- Banyuma Şelalesi
Bu şelale benim uzun zamandır gördüğüm en güzel şelale. Eğer bu şelaleye gitmeye kalkarsanız yolun bozukluğu ve küçük olması sizi yanıltmasın. Yokuş aşağıya inen toprak bir yol bulursanız bilin ki doğru yoldasınız.

11- Padang Padang Beach
Burası ünlü ve güzel oldukça küçük ( baya küçük ) bir plaj. Bir iki saat takılmak için ideal bir plaj. Jimpadan bölgesinde yer alıyor.

Bali Ada’sı Yapılacak Aktiviteler
1- Bali Ada’sı sörf Adası. Kesinlikle sahilde olan sörf kurslarından birini alıp deneyin. Ne kadar havalı bir spor ! Kurstan sonra ki bir kaç deneme sonra ayağa kalkmayı başardım, deneyin sizde yapabilirsiniz. İnanın çok zevkli. Kuta ve Seminyak yeni başlayanlar için güzel sörf plajları.

Bali gezilecek yerler
Bali gezilecek yerler

2- Dalış

Ada’nın Doğu ve Güneyinde bir çok dalış noktası bulunmakta. İki kişilik paket seçecekleri en uygun olanları. Ajanslardan pazarlık yapmayı unutmayın.

3- Safari
Kuta Sahilde olan tüm ajanslar bu turu satmak için bir biriyle yarışıyor. Ben denemedim ama deneyenlerin Mutlu olduğunu gördüm.

4- Keçak Dansı
Bali Ada’sına özgü geleneksel bir dans. Erkeklerin Ağız ile yaptıkları akustik ses ile Kadınların ortada oynadıkları toplamda 150 kişilik bir gösteri. Ubud ve Uluwatu olmak üzere iki yerde gösteri yapılıyor. Erken girmekte fayda var yoksa yer kalmayabilir. Gün batmadan önce yapılıyor.

5- Bali Masajı
4 dolar’a bir saat boyunca masaj yaptırdığın ve sonunda inanmaz güzel bir rahatlama hissettiğin bu deneyimi sık sık yapmanızı tavsiye ederim. Bu kadar ucuza masaj Dünya’nın hiç bir yerinde yok.

Bali Adası Gezi Rehberi

Bali Adası Tarihi ve Sanat

Bali Gece Hayatı

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Benzer Yazılarım

Sırt Çantamda Neler Var? Tüm Ekipmanlarım + Fiyat/Performans

Araba İle Ege ve Akdeniz Turu Yapacaklara Tavsiyeler

Kabak Koyu Hakkında Her Şey 2023 (Kamp, HAZIRLIK, ULAŞIM ve Aktiviteler)

emre durmuş

Emre Durmuş

6 yıl önce çıktığım dünya turunda şimdiye kadar 60’dan fazla ülkede bulundum. Elimden geldiği kadar youtube kanalım ve seyahat blogumda en iyi tavsiyelerimi ve yol günlüklerimi paylaşıyorum.

2 Responses

  1. Merhabalar,

    Bu mukemmel yazı için teşekkürler. Kasım sonunda bali’ye gidiyorum fakat orada internet konusunu nasıl çözecebilecegimi bulamadım. Tayland da olduğu gibi havalimanindan hat alınabiliyor mu? Bu konuda beni aydınlatırsanız çok memnun olurum. Teşekkürler

  2. öncelikle harika bir yazı olmuş ,1 haftalığına 2 yaşındaki oğlumuzla ocak ayında baliye gidiyoruz. plan yapmaya başladık. düşük bütçeli ama bol gezeceğimiz bir plan istiyoruz. öncelikle hangi bölgelerde kaçargün konaklamalıyız. ya da tek bir nokta belirleyip tüm adayı oradan mı gezmeliyiz ? sizce 1 haftalık planda olmassa olmazlar nelerdir ? yardımcı olursanız cok memnun olurum.. teşekkurler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir