Hindistan’da Otostop Çekmek ve Tavsiyeler

İÇERİK HARİTASI

Hindistan’da otostop çekmek kolay. Ama otostop çekecek yol bulmak çok zor. O yüzden benim tavsiyem Hindistan da şehir içi ve kısa mesafeler dışında otostop çekmeyin. Güvenli değil, çok fazla kaza oluyor. Hindistan’nı gezmenin en güzel yolu tren ile gezmektir. Hindistan otostop ruhu ile gezeceksiniz en güzel yöntem bu olacaktır. Paranız var ise bilet fiyatlarıda zaten gayet ucuz.

Hindistan Tren
Hindistan otostop yerine yapabilieceğiniz başka bir macera

 

Ben Hindistan’da, Goa eyaletinin tamamını otostop ile gezdim. Burada yaşayan yabancı turistler olması otostopu kolay kılıyor. Ayrıca yerel insanlar turiste alışkın olduklarından geyet sıcak kanlı bir şekilde karşılayıp alıyorlar. Goa’da Otostop motorlarla oluyor. Neredeyse herkesin motoru var ve boş giden birisi mutlaka arkasına atıyor sizi.

Hindista’nın Kerala eyaleti çok gelişmiş ve halk olarak hindistanın diğer yerlerine göre çok daha eğitilimliler. Dolayısı ile Kerala eyaletinde otostop çekmek ve insanlarla anlaşmak çok kolay. Cochiden Alepez’e kadar otostop ile seyahat ettim. Burada şehir içinde otostop kolay.

Hindistan otostop çekmeye başlamak için ana yollara kadar gitmeniz gerekmekte. Bunun için GPS harita uygulamalarından olan Maps.me benim favori uygulamamdır. Bunu kullanarak yönüzü kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Dünya turum boyunca her yeri bu harita uygulaması sayesinde buldum. Tavsiye ederim.

Hindistan’da dil hiç bir zaman sorun olmayacaktır. Neredeyse herkes çatır çatır ingilizce konuşabilmektedir.

Hindistan insanları sanki sinirleri alınmış gibi sakin sakin yaşayan hiç bir şeye karışmayan insanlar. Etrafta ruh gibi gezen bir sürü insan görebilirsiniz. Bu insanlarla muhabbet ettikçe ne kadar samimi olduklarını göreceksiniz. Eğer bir konuda bir şeye ihtiyacınız olursa, yerel yerlerde çekinmeden sorun. Yardımcı olacaklardır.

Hindistan’da Yemek en ucuz sokak yemekleri olacaktır. Baharatlı patatesli börek gibi bir yemekleri var. Onlardan bolca alıp yanınızda taşıyabilirsiniz. Tanesi 50 kuruş’a denk geliyor

144 Tavsiye ile Hindistan Gezi Rehberi yazıma göz atabilirsiniz.

Rezervasyon İçin En İyi Tavsiyelerim

1- Bu iki siteyi kullanarak otel rezervasyonlarını yapabilirsin. Genelde en iyi sonucu verirler.

Share on facebook
PAYLAŞ
Share on twitter
TWİT AT
Share on whatsapp
MESAJ GÖNDER

İLGİLİNİ ÇEKEBİLİR

Emre Durmuş

Emre Durmuş

6 yıl önce çıktığım dünya turunda şimdiye kadar 60'dan fazla ülkede bulundum. Elimden geldiği kadar youtube kanalım ve seyahat blogumda en iyi tavsiyelerimi ve yol günlüklerimi paylaşıyorum.

Maceraya Katıl

1 cevap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MACERAYA KATIL!

En iyi gezi tavsiyelerimi Direk olarak Sana göndermemi ister misin?

ÜCRETSİZ Mail listeme katıl