Tokyo Gece Hayatı, Japonya

Tokyo Gece Hayatı

Tokyo gece hayatı şimdiye kadar gördüğüm en çılgın gece hayatı listesine girmeye aday. Özellikle cuma ve cumartesi günleri deli gibi eğleniyorlar, içip içip orada burada sızıyorlar. Pazar günleri de oldukça aktif aslında, ertesi günün Pazartesi olması Tokyo’da yaz aylarında pek bir şey ifade etmiyor desem yerinde olur. Tokyo eğlenmek için en güzel şehirlerden biri, eğer biraz şanslı iseniz 🙂

Tokyo Gece Hayatı
Tokyo Gece Hayatı

Japonların gece hayatı aslında bir kaç kısımdan oluşuyor:

 • Hub:
  Gidip uygun fiyata bira içebileceğiniz, bir nevi barlar. Hem müzikleri, hem ortamları hemde insan enerjilerinin gerçekten alışılmışın dışında olduğu yerler. Çarşamba günleri içki fiyatları yarıya iniyor ve ortalama bir bira 200 yen civarında.
 • İngiliz Barları:
  Buraları bizim bildiğimiz klasik bar konseptleri. Buralar halk tarafında çok da tercih edilmese de kendine özel bir kitlesi var. Bizdeki Avrupaya gidip çorbacı arayanlar gibi; Avrupa’dan gelip bu barlardan arayanlar olduğunu düşünüyorum 🙂
 • Izakaya:
  Japonların yiyip, içip sohbet ettiği yerler buralar. Bu yerler için en güzelleri Sinjuku ve Ueno bölgesi olacaktır. Alkollü içecekler ve atıştırmalıklar ile “İrlanda Barları” ve “Amerika Salonları” ile karşılaştırılmıştır.
 • Gece Kulüpleri (Club):
  Buralar ise bizim bildiğimiz gece kulüpleri. Yüksek müzik sesi, yüksek ışıklar ve yüksek enerjili.

Tokyo Night Life
Tokyo Night Life

Tokyo Gece Hayatı
Tokyo Gece Hayatı

Japon kültürü ile Türk kültürü arasında gerçekten oldukça keskin bir çizgi var. Bunu aklınıza gelebilecek her şeyde hissediyorsunuz. Gece hayatında da bu keskin çizgi var ve oldukça fazla hissediyorsunuz. Kötü anlamda ya da iyi anlamda değil; farklı sadece. Gelin detaylıca bakalım.

Japonların gece hayatı kültürü genelde yemek yiyip, sohbet edip sarhoş olup, karaokeye gidip deli gibi şarkı söylemek üzerine inşa edilmiş. Japonlarla eğlenmek istiyorsanız 9-12 arası Izakaya veya barlarda olmalısınız. Tokyo Gece Hayatı Japonlar için son zamanlarda değişmeye başlamış. Genelde çoğu kişi metro bitmeden evine döner.

Dönmeyen kısım ise içer şarhoş olur ve sokaklarda onları dağılmış bir şekilde yatarken görürsünüz. Dans edip eğlenmek içmek istiyorsanız, gideceğiniz yer Roppongi olmalı.

Tokyo gece hayatı
Tokyo Gece Hayatı

Tokyo Gece Hayatı

Gece kulüplerinin çoğunda giriş ücreti 1000 yen civarı oluyor ve bir içki dahil konseptinde. 21.30 – 23.00 kadar aynı ücrete sınırsız içki içebilmenizi sağlayan yerler de var. Tavsiyem bu saatlerde gitmeniz ve mekan değiştirmemeniz yönünde olacaktır. Bütün gece kulüplerinde girişte kimlik kontrolü yapıyor.

Ayrıca Türk olduğunuz için mekanlara alınmazsanız şaşırmayın; Bkz Atom Clup, Shibuya. (Bizzat yaşadım, daha sonra ayrıntılı başka olaylarla anlatacağım)


14222084_1123589744388599_3190007343408720568_n

Tokyo Gece Hayatı İçin En İyi Mekanlar

Roppongi’de : Jumanji, Aferia, Green Land
Shibuya’da :  Atom, Harem, Gaspanic
Shinjuku’da : Golden Gai Bölgesi

Burada bir sürü küçük küçük barın olduğu yerler var. Mutlaka bir gece burada geçirmelisiniz. Onun dışında bu bölgede çok fazla turistler için yerler var onları kendiniz keşfetmeniz güzel olacaktır. Mesela Robot Restorant‘a bir göz atabilirsiniz. Girişi 8000 yen civarı.

Eğer Tokyo’da ilk defa gece kulübüne gidecekseniz Jumanji‘den başlamanız iyi bir tercih olabilir.

Eğer paranız varsa “girls barlara” gidebilir, birbirinden güzel japon kızlarından hizmet alabilirsiniz. Genelde İngilizce bilmezler ama ben bir arkadaşım sayesinde gitmiş ve çok eğlemiştim 🙂

Girls barlar sanıldığı gibi yerler değiller. Japon genç  kızların  seninle sohbet edip, ilgilendikleri yerler. Sana yemek yediriyor, seninle beraber şarkı söylüyorlar. Bazı Maid kafelerde kızlar masaj yapıyor, kulağını temizliyor, kucağına alıp anne sevgisi gösteriyor. Ama hepsi bu kadar ileri gitmiyor.

14199373_1123589757721931_7299023115049121949_n
Girls Barlar

Bu yerler hakkında daha fazla bilgi almak için sizi; bununla ilgili yazdığım detaylı yazıya davet ediyorum:

Tokyo Maid Cafeler & Girls Barlar

Bunların dışında Tokyo’da konserler oldukça güzel olabiliyor. Burada kalırken ünlü bir Hip Hop gurubunun fotoğraf çekimini yapmıştım. Adı neydi diye sorarsanız, hatırlamıyorum. Şaka şaka, ünlü hip hop grubu sonuçta: Killa 🙂

Oldukça eğlenceli geçiyor, bu tarz etkinlikleri takip etmekte fayda var.

Tokyo Hip Hop, Killa
Tokyo Hip Hop, Killa

Ayrıca Japonların ilginç cinsel yaşamları var. Çocuk yapma dışında bu tarz şeylerden uzak duruyorlar ve sex shop gibi enteresan yerlere bu sebeple ilgileri oldukça yüksek.

Eğlence kültürünün bize göre çok farklı ve hareketli yaşandığı ülkelerden biri Japonya diyebilirim.

Gecesinden önce gündüzünü de görelim, içinde atari salonları ve maid cafe de bulunduran Youtube içeriğime göz atabilirsiniz.

Ayrıca yorumlarda düşüncelerinizi ve sorularınızı da belirtmeyi unutmayın. Sevgiler 🙂

Dünyanın En Büyük OYUN Şehri – İLGİNÇ maid cafeler, Atari Japonya

Beni Instagram’dan takip edin: @yolgunlukleri

2 Responses

 1. ABİ BU TÜRK OLANLARI NEDEN MEKANLARA ALMIYORLAR ORAYI ÇÖZEMEDİM JAPONLARA KARŞI Bİ TERBİYESİZLİGMİZ Mİ OLMUŞ Bİ SORSAYDIN KEŞKE

 2. Tokya efsane bir yer. Özellikle Japonlarla sarhoş olmayı hiç bir şeye değişmem. Çok güzel bir rehber hazırlamışsın eline sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp

Benzer Yazılarım

Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır +17 Gerçek Yöntem 2023

Sırt Çantamda Neler Var? Tüm Ekipmanlarım + Fiyat/Performans

Araba İle Ege ve Akdeniz Turu Yapacaklara Tavsiyeler

emre durmuş

Emre Durmuş

6 yıl önce çıktığım dünya turunda şimdiye kadar 60’dan fazla ülkede bulundum. Elimden geldiği kadar youtube kanalım ve seyahat blogumda en iyi tavsiyelerimi ve yol günlüklerimi paylaşıyorum.