Tokyo Gece Hayatı, Japonya

İÇERİK HARİTASI

Tokyo gece hayatı şimdiye kadar gördüğüm en çılgın gece hayatı listesine girmeye aday. Özellikle cuma cumartesi günleri deli gibi eğleniyorlar, içip orada burada sızıyorlar. Pazar günleride oldukça aktif ertesi günün pazartesi olması Tokyo’da yaz aylarında pek bir şey ifade etmiyor. Tokyo eğlenmek için güzel bir şehir, eğer biraz şanslı iseniz 😉

Tokyo Gece Hayatı
Tokyo Gece Hayatı

Japonların gece hayatı bir kaç kısımdan oluşuyor. Hub’lar yani gidip ucuz bira içebileceğiniz, barlar var. Buralarda bira fiyatları 200 yen civarı oluyor. Çarşamba günleri fiyatlar tüm içkiler için yarıya iniyor. Diğeri ise İngiliz barları yani bildiğimiz klasik barlar. Birde Japonların yiyip içip sohbet ettikleri yerler olan İzakaya yerleri var. Bu yerler için en güzelleri Sinjuku ve Ueno bölgesi olacaktır. Son olarak giriş ücreti olan bizim batı usülü Cluplar var.

Tokyo Night Life
Tokyo Night Life
Tokyo Gece Hayatı
Tokyo Gece Hayatı

Ayrıca Japonların gece hayatı kültürü ise biraz farklı genelde yemek yiyip, sohbet edip sarhoş olup, kareokeye gidip deli gibi şarkı söylerler. Japonlarla eğlenmek istiyorsanız 9-12 arası İzakaya veya barlarda olmalısınız. Tokyo Gece Hayatı japonlar için son zamanlarda değişmeye başlamış. Genelde çoğunluğu metro bitmeden evine döner. Dönmeyen kısım ise içer şarhoş olur ve sokaklarda onları dağılmış bir şekilde yatarken görürsünüz. Dans edip eğlenmek içmek istiyorsanız, gideceğiniz yer Roppongi olmalı.

Tokyo gece hayatı
Tokyo gece hayatı

Tokyo Gece Hayatı

Clubların çoğunda giriş ücreti 1000 yen civarı ve bir içki dahil olur. 9:30 den 11’ye kadar aynı ücrete sınırsız içki içebilmenizi sağlayan merkanlarda vardır. Tavsiyem bu saatlerde gitmeniz ve mekan değiştirmemeniz yönünde olacaktır. Bütün cluplar girişte kimlik kontrolü yapıyor. Ayrıca Türk olduğunuz için mekanlara alınmazsanız şaşırmayın ; Bkz Atom Clup, Shibuya. (Bizzat yaşadım, daha sonra ayrıntılı başka olaylarla anlatacağım)


14222084_1123589744388599_3190007343408720568_nTokyo Gece Hayatı için En popüler mekanlar :

Roppongi’de : Jumanji, Aferia, Green Land
Shibuya’da :  Atom, Harem, Gaspanic
Shinjuku’da : Golden Gai Bölgesi,

Burada bir sürü küçük küçük barın olduğu yerler var. Mutlaka bir gece burada geçirmelisiniz. Onun dışında bu bölgede çok fazla turistler için yerler var onları kendiniz keşfetmeniz güzeler olacaktır. Mesela Robot Restorant’a bir göz atabilirsiniz. Girişi 8000 yen idi.

Eğer Tokyo’da ilk defa club’a gidecekseniz Jumanji’den başlayın derim.

Eğer paranız varsa girls barlara gidebilir, birbirinden güzel japon kızlarından hizmet alabilirsiniz. Genelde ingilzice bilmezler ama ben bir arkadaşım sayesinde gitmiş ve çok eğlemiştim 🙂

14199373_1123589757721931_7299023115049121949_n

Tokyo Maid Cafeler ve Girls Barlar 

Bunların dışında Tokyo‘da konserler oldukça güzel olabiliyor. Burada kalırken ünlü bir Hip Hop gurubunun fotoğraf çekimini yapmıştım. Oldukça eğlenceli geçiyor, takip etmekte fayda var.

kİLLA
Tokyo Hip Hop, Killa

Ayrıca Japonların ilginç bir seks hayatları var. Eşleriyle birlikte sadece çocuk yapmak için seks yapıyorlarmış. Çok yerde seks shoplar, DVD marketleri ve fantezi yerleri var. Bunun asıl nedeni eski jenarasyon zengin Japonların hala bunlara talep gösteriyor olması. Bu şekilde seks ihtiyaçlarını gideriyorlar. Kızlarda erkeklerde utangaç olduklarından seks yapmaya çekiniyorlar. Fakat oldukça sapık olduklarını onların iç dünyalarına girince anlaşılıyor. Bunu kesinlikle dışarıya yansıtmıyorlar. Yani cluba gelen ve şarhoş birisiyle o gece eve/otele dönmeniz çok muhtemel.

Tokyo Konaklama Önerileri

Tokyo Gezi Rehberi ve Tavsiyeler 

Tokyo’da Nerede Kalınır?

Tokyo Maid Cafeler ve Girls Barlar

Tokyo’da Bulunan Birbirinden İlginç Mimari Yapılar

Tokyo’nun Tapınakları

Tokyo Camii ve Atatürk ile İlişkisi

Ton Balığının Açık Artırma ile Satışı

Rezervasyon İçin En İyi Tavsiyelerim

1- Bu iki siteyi kullanarak otel rezervasyonlarını yapabilirsin. Genelde en iyi sonucu verirler.

Share on facebook
PAYLAŞ
Share on twitter
TWİT AT
Share on whatsapp
MESAJ GÖNDER

İLGİLİNİ ÇEKEBİLİR

Emre Durmuş

Emre Durmuş

6 yıl önce çıktığım dünya turunda şimdiye kadar 60'dan fazla ülkede bulundum. Elimden geldiği kadar youtube kanalım ve seyahat blogumda en iyi tavsiyelerimi ve yol günlüklerimi paylaşıyorum.

Maceraya Katıl

2 Yorum var

  1. ABİ BU TÜRK OLANLARI NEDEN MEKANLARA ALMIYORLAR ORAYI ÇÖZEMEDİM JAPONLARA KARŞI Bİ TERBİYESİZLİGMİZ Mİ OLMUŞ Bİ SORSAYDIN KEŞKE

  2. Tokya efsane bir yer. Özellikle Japonlarla sarhoş olmayı hiç bir şeye değişmem. Çok güzel bir rehber hazırlamışsın eline sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MACERAYA KATIL!

En iyi gezi tavsiyelerimi Direk olarak Sana göndermemi ister misin?

ÜCRETSİZ Mail listeme katıl