Tokyo Maid Cafeler & Girls Barlar

Tokyo Maid cafeler Japon genç  kızların  seninle sohbet edip, ilgilendikleri cafeler. Sana yemek yediriyor seninle beraber şarkı söylüyor. Bazı Maid kafelerde kızlar masaj yapıyor, kulağını temizliyor, kucağına alıp anne sevgisi gösteriyor. Ama hepsi bu kadar ileri gitmiyor.

Tokyo maid cafe
Tokyo maid cafe

Girls barlar ise değişik konseptlerde barda çalışan kızların sana servis yapması yine seninle ilgilenmesi. Bu barlar genelde saatlik çalışıyor. Bir saat boyunca sınırsız içki oluyor ve bunun  ücreti belli oluyor. Bu barları heryerde farklı konseptlerde bulabilirsiniz. Tokyo Maid cafeler konseptleri şöyle ; Liseli kızlar, vampir kızlar, anime kızlar…

Tokyo Maid Cafeler

Bu cafe ve barları bende deneme şansı buldum. Ücretini ben ödemediğim için çok eğlendim ama paranız kısıtlı ise buraya gidip harcamanın bir anlamı yok bence. Tabi keyif meselesi, sadece öyle çok ilginç bir yanı yok. Genellikle yalnız zengin Japon amcalara hizmet vermek üzere kurulmuş.

Bu ve bunun gibi cafeler eski jenerasyon utangaç Japon amcalar için çalışan fantezi yerleri. O amcalar bir kadınla bırakın beraber olmayı buluşmaya bile utanıyorlar, bu yüzden böyle hizmet veren bir çok yer türemiş. Başta DVD ve Manga cafeler geliyor daha sonra da genç kızların erkeklerle ilgilendikleri bu tarz Maid cafeler. Arkadaşım Marina'da burada bir süre çalışmış ve görevi sürekli sen mükemmelsin, sen söylesin diye insanları pohpohlamak olduğunu söylüyordu.

Eğer gitmek isterseniz size bir kaç adres vereyim. Cafelerin bir çoğu Akihabara civarlarında bulunuyor. Burada sokakta zaten sizi yoldan çevirip, cafeye götürmek üzere bekleyen onlarca kız göreceksiniz. İngilizce bilme oranları çok düşük, ama yinede sizle ilgileneceklerdir. Beraber karaoke yapıp şarkı söyleyebilirsiniz. Kulak temizliği yapanlar, masaj yapanlar yada bikini ile (seks değil) ilgi gösterenlerin fiyatları daha fazla oluyor. Yine Akihabara taraflarında bulabilirsiniz.

Tokyo maid cafe
Tokyo maid cafe

Akihabara Home Cafe benim tavsiyem olacaktır. Burası 8 katlı bir bina ve her katında farklı konsepte cafeler var. 5. Kat en güzeli 😉 Toplamda 2000 yen ile tüm deneyimleri yaşayabilirsiniz. Oyun oynamak 500 yen, Fotoğraf çekilmek 500 yen

Adres : Mitsuwa Building, Akihabara, Soto-Kanda 1-11-4

Diğer tavsiyem ise MaidDreamin. Buranında girişi 500 yen yine diğer ücretlere benzer.

Tokyo maid cafe, Akihabara
Tokyo maid cafe, Akihabara

Girls barlar çoğunlukla Shibuya ve Sinjuku tarafılarında bulunmakta. Zaten ünlü leon lamların olduğu sokağa girince onlarca göreceksiniz. Kapının önünde bekleyen kızlar sizi içeri davet etmez, çünkü ne kadar hizmet veriyorda olsa ingilizce konuşmaya çok utanıyorlar. Siz istediğinize girebilirsiniz. Sinjuku tarafalarında fiyatlar uçuk durumda. Mesela girls barda 2 şampanya şişesi için 600 dolar ödedi beni davet eden Japon amcamız. 20-30 dolara da bir şeyler içip deneyimlemek mümkün.

Tokyo Girls Bar
Tokyo Girls Bar

Ayrıca daha Tokyo'da bunun gibi ilginç bir deneyim yaşamak isterseniz Robot Restoranta gitmenizi tavsiye ederim. O kadar para vermeyi göze alıyorsanız buraya verin hiç yoktan eşsiz bir deneyim yaşayın. Bu restorana gelmeyen ünlü kalmamış. İçeride ilginç robot showlarının yapıldı, ve içkinin dahil olduğu giriş ücreti 8.000 yen. Eğer deneyimlerseniz bu yazının altına yorumunuzu bekliyor olacağım.

⇒Tokyo Gece Hayatı⇐

Tokyo Gezi Rehberi ve Tavsiyeler 

⇒Tokyo’nun Yemekleri ve İçkileri⇐

⇒Tokyo’da Nerede Kalınır?

⇒Tokyo Camii ve Atatürk İle İlişkisi⇐

⇒Tokyo’nun Tapınakları⇐

Ton Balığının Açık Artırma ile Satışı

Uçak Bileti İçin Tavsiyelerim:

Uçak bileti ararken için genellikle en çok kiwi kullanıyorum. Bazen skyscanner ile de arama yapıyorum. Dünyanın 4 köşesine olan uçuşları karşılaştırmalı olarak gösteriyorlar. Bende en iyi fiyata alma fırsatı buluyorum.

En iyi fiyatlarda araç kiralama 

Seyahatlerimde araç kiralama yapacaksam mutlaka rentalcars.com ve discovercars ‘a bakıyorum. Bu ikisi en iyi sonuçları veriyorlar. Tüm büyük markaları kıyaslama fırsatı veriyor. 

En Ucuz Konaklama Tavsiyelerim:

Konaklamalarım için genellikle Airbnb kullanıyorum. En sevdiğim konaklama türü bu aralar. Ama eğer otel veya hostelde kalacaksam bu ikisini kullanıyorum.  agoda ve hostelworld Genellikle en iyi sonucu, en hızlı ve ekonomik olarak alıyorum.

Seyahat Sigortasını İhmal Etmeyin:

Seyahatlerimde ne yaşayacağım asla belli olmuyor. O yüzden genellikle Allianz en çok tercih ettiğim seyahat sağlık sigortası.  Yolculuk boyu hırsızlık, yaralanma ve hastalık durumlarında kendimi korumaya alıyorum. 

Ayrıca 600 Euro uçuş tazminatı için bu tarz sigortalar hayat kurtarır.  (İptal, gecikme, kayıp vs): Compensair

Kullandığım Ekipmanlarım

Güvenli internet kullanımı için olmazsa olmaz VPN

Bizzat kullandığım Nordvpn 

ama tavsiye ettiğim ikinci marka ise Hotspot Shield 

Yurtdışına en ucuz PARA gönderme ve alma

Bankalar bu konuda çok acımasız. Bilmiyorum yurtdışında para çekmeyi, göndermeyi ve alamayı denediniz mi ama bankalar aracılığı ile bu iş remen soygun….Transferwise çıkana kadar bize neler çektirmişler dedim. Kullanın kullandırtın.

Share on facebook
PAYLAŞ
Share on twitter
TWİT AT
Share on whatsapp
GÖNDER

İLGİLİNİ ÇEKEBİLİR

Emre Durmuş

Emre Durmuş

6 yıl önce çıktığım dünya turunda şimdiye kadar 60'dan fazla ülkede bulundum. Elimden geldiği kadar youtube kanalım ve seyahat blogumda en iyi tavsiyelerimi ve yol günlüklerimi paylaşıyorum.

Maceraya Katıl

  1. Çok ilginç bir kültürmüş, Japonya gerçekten çok merak uyandıran bir ülke. Paylaşımlar harika teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir