Tokyo’da Nerede Kalınır? Oteller ve Ücretsiz Yerler


Tokyo’da 45 gün kaldım. Bir sırtçantalı gezgin olarak konaklamadığım yer kalmadı desem yeridir. O yüzden Tokyo Konaklama konusunda her türden bütçe için güzel yer tavsiyeleri verebilirim. Yararlı olması dileğimle…

Tokyo’da Hosteller

Tokyo Kapsül Hostel
Tokyo Kapsül Hostel


Hosteller 20 dolardan başlıyor. Genelde kapsül tarzı yerler ve oldukça temizler. Ortak alanlarda mutfak olanlar yemek yapma açısından bütçeye epey yardımcı oluyor. Bazı hostellerin Onsenleride oluyor. Hani şu erkeklerin çıplak girip herberaber keyif yaptıkları yerler.

Benim kaldığım hostel ; Wasabi Hostel
Fiyatı 20-25 dolar arası değişiyor. Onseni var.

 

Tokyo Konaklama ve Oteller

tokyo konaklama
tokyo konaklama

Tokyo’da oteller iki sınıfa ayrılıyor. Love oteller ve normal oteller. Normal otellerin fiyatları 6000 yen’den başlıyor ve ulaşım durumuna göre fiyatlarlar artıyor. 3 defa bir arkadaşım ile beraber kalma şansım oldu. Süper ötesi temiz ve konforlular. Genelinde jakuzi ve king yatak bulunuyor. Diş fırçasından, havlusuna, geceliğinden, diğer kişisel ihtiyaçlara kadar otelde bulunuyor. Merkezin neresinde olursa olsun ulaşım aynı olacaktır. O yüzden yer ayırtırken Sinjuku, Shibuya, Tokyu gibi ünlü yerlerde olmasına gerek yok. Daha fazla para ödemekten başka bir şey olmaz. Onun yerine yamanote line üzerindeki yer hangi bir duraktan yer ayırtabilirsiniz.  Bu oteller şunlardı.

Hotel Mystay : 6000 Yen idi. Ben çok beğendim, oldukça konforlu ve rahat.

Love Oteller

Belli bir saat diliminde sevişmek için yapılmış oteller. Burada hiç kalmadım ve kalmak bana çok saçma geldi. Fiyatları normal otel fiyatlarından pahalı ve bir espirisi yok. Saatlik çalışıyorlar. Fuckbody çiftleri için yapılmış. Öyle bile olsa aynı fiyata otelde kalmak çok daha keyifli olacaktır.

Manga Cafeler (İnternet, Çizgi roman Cafeleri)

Shibuya manga cafe
tokyo konaklama

Bu cafeler, size küçük bir oda içinde bilgisayar olan alanlar veriyorlar. Kütüphaneden seçtiğiniz çizgi romanları burada okuyup, uyabilir, bilgisayardan film izleyebilirsiniz. Tokyo’nun Yer yanında bir çok manga cafe bulunmakta Shibuya bölgesinde olanlar ise en yaygın ve popüler olanlar. 8 saati yaklaşık 1300 yen civarı. Genelde içecekler (100 çeşit) ücretsiz oluyor. Bir gece kalıp deneyimlemiştim, uzun süreli konaklama için sıkıcı olabilir.

Couchsurfing ile Tokyo’da Konaklamak

Tokyo Couchsurfing deneyimi
Tokyo Couchsurfing deneyimi

Kesinlikle gelmeden en az 2-3 hafta önce iletişime geçmeniz gerekmekte. Büyük şehirlerde müsait birilerini bulmak zor oluyor. Özellikle asya bölgesinde evler küçük olduğundan en fazla bir kişi ağırlayabiliyorlar. Ben ilk geldiğim zaman 4 gün Cs’de kaldım. Daha sonra ise bir hostelin ortak bölümünde ve çatısında kaldım.

Tokyo’da Parklarda Konaklamak

Tokyo ücretsiz konaklamaCouchsurfing’den sonra kaldığım diğer yerler parklar oluyordu. Ama Tokyo‘da tüm parklar gece kapanıyor. Bir tek Ueno park kapanmıyor. Ueno parka gidip bir ağacın altına uyuyabilirsiniz. Diğer parklar biletli, özel girişli genellikle. Onun dışında biraz merkezden uzaklaşsanız yine halka açık, güvenliğin olmadığı parklar bulabilirsiniz. Buralarda çadır belki olmaz ama yere uyku tulumunu serip uyuyabilirsiniz.

Tokyo’da Şehir içinde Dışarda Konaklamak

tokyo konaklama
tokyo konaklama

Tokyo’nun sevmediğim bir kaç yanından bir taneside şehir içine oturacak Bank yok. Yani dinlemek istiyorsan, bir mekana gitmek zorudasın. Evsizlere yer yok mahtığıyla şehir yapısı oluşturulmuş. Benim gibi kampçılar için bu yüzden zor oluyor. Geceyi, gece hayatına takılarak, ya da Odaiba gibi yerlere gidip nehrin kenarında ünlü rainbow köprüsünün manzarasını izleyerek kumsalda oturabilirsiniz/yatabilirsiniz.

Tokyo’da Uyuyabileceğiniz Ücretsiz Yerler

Asakusa Nehir kenarı : Oradaki Türk dönerci abimize sorsanız o benim nerede kaldığımı biliyor, size yardımcı olur 🙂

Odabia : Rainbow köprü manzaralı kumsalda uyumak oldukça keyifli olacaktır.

Gökkuşağı Köprüsü, Odaiba
Gökkuşağı Köprüsü, Odaiba

Uedo Park : Çok yeşil alan olmasada, şehrin içinde olması ulaşımı kolay kılıyor. Bir ağıcın altına uyku tulumuzu sererek uyuyabilirsiniz.

Parkta konaklamakMetro girişleri: Çok kaldım buralarda, şimdiye diyeceksiniz bu şehirde bank yok mu neden merdivenlerde yatıyorsun diye. Yok! Gerçekten Tokyo‘da evsizler düşünülmemiş 🙂 Metronun girişinde uyumanın tek kötü yanı metrolar 6 da açılıyor o yüzden 6 ya kadar uyuyabilirsiniz. Altınıza uyku tulumu sermeyi unutmayın yoksa benim gibi boğazları üşütürsünüz.

Tokyo konaklama

 

hostel tokyoŞehir’de tanıştığınız birinin evinde : Tinder uygulaması sayesinde bir kaç defa birilerinin evinde kaldım, tavsiye ederim.

Mc donals’lar: Shibuya, Shinjuku bölgelerindeki Mc donalslar 24 saat açık. Genelde uzanıp uyumanıza izin vermezler ama kafanınızı masaya koyarak istediğiniz kadar uyuyabilirsiniz. 5 gecemi bu şekilde geçirmişimdir. Ayrıca internet olduğu için, çalışma imkanıda veriyor.

Starbucks’lar: Mc donals gibi aynı mantıktaki bu yerler 24 saat açık. Her hangi bir içecek alma zorunluluğunuz yok bazı küçük yerler menüyü getirip seçmenizi isteyebilir ama büyük yerlerde bu mümkün değil. İstediğiniz gibi uyuyabilirsiniz. Sınırsız internet cabası.

Tokyo Gezi Rehberi ve Tavsiyeler 

Tokyo’da Nerede Kalınır?

Tokyo Maid Cafeler ve Girls Barlar

Tokyo Gece Hayatı

Tokyo’da Bulunan Birbirinden İlginç Mimari Yapılar

Tokyo’nun Tapınakları

Tokyo Camii ve Atatürk ile İlişkisi

Ton Balığının Açık Artırma ile Satışı


Hayat Paylaşınca Güzel :)

4
Emre Durmuş
Herkesin bir hayat hikayesi vardır ve bu yolu bireyin kendisin çizdiğine inanırım. Bende kendi hayat hikayemi yazmak, kalıplaşmış yaşam tarzlarından dışarı çıkmak istedim. Istanbul’da ki 3. Yılımın sonlarına doğru önce yaşadığım evdeki tüm eşyalarımı satıp hiç bir şeye sahip olmama duygusunu yaşadım. Daha sonra ise okulumu ve işimi bıraktım. Şimdi bir sırtçancam ve ben dönüşü belli olmayan bir dünya turundayım.

Yorumlar 1

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Merhaba Emre,
    Ben Asya turuma Bangkok Tayland’tan başlayacağım. Olabildiğince ilerlemek istiyorum ve bu sırada pahalı şehirlere gitmiş gezginlerin yazılarını okuyorum. Hostel’lerin ortak alanlarında veya çatısında kalmana izin veriyorlar mı? Mümkün olacağını pek sanmıyorum diyeceğim de gidip bizzat gören kişi ben değilim. Cidden izin veriyorlar mı?

Tokyo’da Nerede Kalınır? Oteller ve Ücretsiz Yerler

GİRİŞ

Giriş Yap

Hesabım
sign up

Paralonı Sıfırla

Önceki sayfaya dön
GİRİŞ

sign up

Bize Katıl

Önceki sayfaya dön
GİRİŞ
Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE